MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Gençlik, Manşet, Toplum » Sancaktar Gençlik”ten ONE MİNUTE”e tam destek
Sancaktar Gençlik”ten ONE MİNUTE”e tam destek


”One Minute” Küresel Barış Platformu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçen yıl İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e tepki gösterdiği Davos Dünya Forumu toplantısının birinci yılında Sultanahmet Meydanı’nda etkinlik düzenledi.

 Etkinliğe, yurtiçinde ve yurtdışındaki gelişmelere karşı duyarlılıklarıyla bilinen, Sancaktepeli gençlerden oluşan “SANCAKTAR GENÇLİK” grubu kalabalık bir katılımla destek verdi.

SANCAKTAR GENÇLİK, Sultanahmet meydanında açtıkları “Dün BURDAYDIK, Bugünde BURDAYIZ” HER ZAMAN YANINDAYIZ… yazılı pankartla yine geceye damgasını vurdu…

 Etkinlikte konuşan Platform Başkanı Süleyman Çakmak, “Geçen yıl bugün, dünya siyaset ve diploması tarihinde bir ilk yaşandığını belirterek, ”29 Ocak 2009’da saatler 20.33’ü gösterirken dünyada barıştan ve adaletten yana mazlumdan ve mağdurdan yana olanların gözleri aydınlanmıştı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan mazlum ve savunmasız Filistinlilerin üzerine bomba yağdıran iradeye ‘one minute’ dedi” diye konuştu.

Çakmak, bu çağrının sadece Davos’ta bulunanlara değil, dünyanın neresinde olursa olsun yaşanan bütün haksızlıklara karşı bir vicdanın duruşu olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

”One minute, Davos’a sığmadı, sığmamalıydı ve sığmadı da… Çünkü ‘one minute’, dini, dili, rengi, ülkesi, etnik kökeni ne olursa olsun bütün mazlumlardan ve mağdurlardan yana, bütün zulüm ve haksızlıklara karşı evrensel bir duruşun adıydı. Vicdan sahibi herkesle el ele verip bütün kitle imha silahlarına ve insanların açlıktan ölmesine ‘one minute’ diyelim. Savaşların, adaletsizliklerin ayrımcılıkların, dengesizliklerin, yoksullukların ve kirlenmişliklerin küreselleştiği bir dünyada, artık adalet, barış, özgürlük ve demokrasi küreselleşsin.”

Süleyman Çakmak, bundan sonra her 29 Ocakta saat 20.33’te bütün dünyayla bütünleşerek ‘one minute’ demeye devam edeceklerini kaydetti.

Galeri
📆 05 Şubat 2010 Cuma 12:31   ·   💬 2 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR