MENÜ ☰
Kartal Belediyesi Halk Oyunlari Festivali 2022
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Belediye, Manşet, Politika » Ak Partili Meclis Üyesinden soru önergesi…
Ak Partili Meclis Üyesinden soru önergesi…


Kartal Belediyesinin Ak Partili Meclis üyesi Metin Bektaş, Meclis Başkanlığına cevaplandırılmak üzere, yazılı soru önergesi verdi.

Bektaş verdiği soru önergesinde,   

“29 Mart 2009 yerel seçimler sonrasında Kartal Belediyesinde İktidar gelen yeni yönetimle birlikte kartal kamu oyunda yeni bir yönetim ve yeni hizmetler yeni bir çalışma şevki diye bir düşünce olmuştu, fakat zamanla bunun böyle olmadığını hatta daha da geriye gittiği kamu oyunda konuşulmaktadır.  Bizzat belediye başkanı tarafından değişik platformlarda yapılan açıklamalar sonucun da  kamuoyu farklı düşüncelere sahip olmuştur.

 Özellikle nerdeyse % 90 nın bittiği üç adet inşaat , ( yeni belediye hizmet binası, Soğanlık YKM, Kartal katlı otopark inşaatı ) ile ilgili çok sayıda söylemler dolaşmaktadır.

      Mevcut Kartal Belediye başkanın,  özellikle Ak partili belediye başkanın, yaptırdığı hizmet binasında oturmamak için çeşitli problemler üreterek işi uzattığını,   binaları değişik kurumlara tahsis etmeye çalışması kurumların kabul etmemesi, hizmet binası olarak imarı ve mimarisi uygun olmayan katlı otoparkı düşünerek plan tadilatı gibi problemlerle inşaatları bitirmemek, hatta tüm paralarını yüklenici firmadan tahsil edilmiş olmasına rağmen paranın başka yerlere harcanarak işin yavaşlatıldığı konuşulmaktadır.

Kamu oyundaki bu söylemlerin gerçeklerini öğrenmek, Kartal kamuoyu adına aşağıdaki sorularımın çok açık ve anlaşılır bir şekilde cevaplandırılarak tarafıma bildirilmesini arz erdim

  1. Seçimlerin hemen ardından önceki dönemden kalan yüksek faizle alındığı söylenen 4. 000. 000  Tl ve faizi ile birlikte 4. 500. 000 Tl olan borcu kapatmak ve kalanı ile de yarım kalan 3 inşaatın bitirilmesi için kullanılmak üzere, meclisten yetki alınarak ilgili bankadan çekilen 10. 000. 000 Tl kredinin eski borç ödendikten sonra kalan 5. 500. 000 Tl inşaatlarda kullanılmış mıdır, kullanılmadı ise hangi hizmet kalemlerinde kullanılmıştır, açık bir şekilde cevaplandırılmasını,
  2. Yine sayın belediye başkanımız tarafından ekspertizler tarafından incelenerek yarım kalan inşaatların bitirilmesi için çıkartılan yaklaşık olarak gecikme cezaları yasal faizleri ile birlikte 10.000.000 Tl tespit edilen rakamın yüklenici firma ile mutabakata varılarak sözleşme karşılıklı fesh edilmiştir. Tahsil edilen ve (aciliyeti ne kadar önemliyse 28 Şubat 2010 tarihli çeki erken kırdırarak ta kamuya ciddi bir zarar ettirerek çek tahsil edilmiş) belediye kasasına giren bu para amacına uygun olarak inşaatların bitirilmesi için harcanmış mıdır, kullanılmadı ise hangi hizmet kalemlerinde kullanılmıştır belgeleri ile tarafıma bildirilmesini,
  3. Yapımı durdurulan bu 3 adet hizmet binasının akıbeti ne olacaktır, başkanlık makamı bu binalar hakkında gelecekte ne düşünmektedir. Bu binaları hizmete katarak mevcutta kullanılan belediye hizmet binalarına verilen kira bedellerini ve her iki bina içinde çok ciddi bir şekilde harcanan onarım giderlerini Kartal halkına hizmete çevirmeyi, düşünüyor mu?
  4. Başkanlık makamı bu binaların bitimine kadar yeni hizmet binaları kiralamayı düşünüyor mu? ”  gibi sorularının cevaplanmasını talep etti.
📆 06 Şubat 2010 Cumartesi 00:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR