- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal’da skandal görüntü!

Özel Haber: Adem Giden

Metropolde yaşamayı öğrenemeyen magandalar çığırından çıktı, skandal anları Kartal Gazetesi görüntüledi. Gün içinde binlerce kişinin geçiş noktası Kartal Metrosu yanında çevresinden kadınlar geçmesine rağmen bir “adam”, hiç kimseye aldırış etmeden ayakta tuvaletini yaptı. Yakınından geçenler ise o anları görmemek için ne yapacağını şaşırdı. Şahsın akli dengesinin yerinde olduğu, gelen tepkilere karşı diyalogları ve davranışlarından da anlaşıldı.

İğrenç görüntüler, üstüne üstlük şehrin en etkili mobese kameralarının altında gerçekleşti. Rahat tavırları ile dikkat çeken maganda, eleştiriler karşısında ne yapacağını bilemedi.

TUVALETE METRELERCE YAKIN AMA!

Magandanın oldukça yakınında, metro istasyonu tuvaleti bulunuyor. Ancak o şahıs medeni bir insan gibi tuvalete gitmek yerine, herkesin içinde şehrin göbeğinde tuvalet ihtiyacını gidermeyi tercih ediyor. “Birkaç saniyeden ne olur ki” düşüncesinde olduğu apaçık ortada olan maganda, Kartal Gazetesi objektiflerine yakalandığından ise habersizdi. Halbuki o birkaç saniyede, olan olmuştu, objektifimiz her saniyeyi görüntülemişti.

TUVALET EĞİTİMİ ÇOK ÖNEMLİ!

Binlerce kişinin yolu üzerinde, şehrin meydanında insan haklarına ve şehir estetiğine aykırı bir şekilde yapılan bu ve benzeri olumsuz davranışlar, yaşam kalitesini oldukça düşürüyor. İğrenç manzaraların önüne geçecek en etkili yol ise, aileden itibaren ömür boyu eğitim olarak karşımıza çıkıyor. Çok küçük yaşta başarıyla sağlanan tuvalet eğitimi, ömür boyu başta kendisine, ardından da topluma saygılı bireylerin oluşmasını sağlıyor. Eğitim verildiğinde hayvanlar da, doğru tuvalet davranışlarını edinebiliyor.