MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Politika » Sarıgül’ün Maltepe mitingi gözdağı verdi
Sarıgül’ün Maltepe mitingi gözdağı verdi


TDH Maltepe İlçe Teşkilatı’nın açılışına katılan Mustafa Sarıgül, Maltepe Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti. Konuşmasında muhalefet partilerini eleştiren Sarıgül, TEKEL işçilerinin eylemi üzerinden muhalefetin prim yapmaması gerektiğini dile getirdi.

Türkiye Değişim Hareketi TDH lideri Mustafa Sarıgül, Maltepe ilçe teşkilatının açılışını yaptı. Sarıgül, Maltepe Meydanı’nda halka hitap ettiği esnada CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın posterinin asılı olduğu CHP Maltepe İlçe Teşkilatı’ndaki bazı partililer yumruklarını sallayarak tepki gösterdiler.

CHP’lilerin tepkisi karşısında gülümseyen Mustafa Sarıgül, mitinge gelenlere “Onlar bizim kardeşlerimizdir. Düşmanımız değil. Ankara’ya iktidarı teslim almaya gittiğimiz gün arkadaşlarımızı da davet edin gelsinler lütfen” dedi.

TDH Maltepe İlçe Başkanı Aziz Bozkurt’u teşkilat çalışmalarındaki başarısından dolayı tebrik ettiği belirtildi.

Sarıgül’den Muhalefete uyarı: Tekel işçileri üzerinden prim yapmayın

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül, muhalefet partilerinin TEKEL işçileri üzerinden prim yapmamasını istedi.

TEKEL işçilerinin eylemini desteklediğini ifade eden Sarıgül, “Muhalefete sesleniyorum: Tekel işçileri üzerinden prim yapmayın. TDH iktidar olduğu zaman ulusal konularda o hesabı yapmayacak. Meclisteki sözde muhalefetlere sesleniyorum. Gidin Başbakan’la oturun, TEKEL işçilerinin sorununu çözün. Siz çözemeseniz Türkiye Değişim Hareketi bu sorunu çözecek.” şeklinde konuştu.

Tekel işçilerinin direnişlerini desteklediğini belirten Sarıgül, “Maltepe Meydanı’ndan TEKEL işçilerine selam olsun. TEKEL işçilerimizin şanlı direnişini sonunu kadar destekliyoruz. Muhalefete sesleniyorum: TEKEL işçileri üzerinden prim yapmayın.

TDH iktidar olduğu zaman ulusal konularda o hesabı yapmayacak. Meclisteki sözde muhalefetlere sesleniyorum: Gidin Başbakan’la oturun TEKEL işçilerinin sorununu çözün. Siz çözemeseniz Türkiye Değişim Hareketi bu sorunu çözecek.”

KENDİ SEÇTİĞİNİZ DELEGELERLE BAŞBAKAN OLAMAZSINIZ
Türkiye’de siyaseti demokratik hale getireceklerini anlatan Mustafa Sarıgül, şunları söyledi: “Türkiye’nin en demokratik partisini inşallah biz kuracağız. Partimizde seçimle gelen, seçimle gidecek.

Partimizde delege ağalığına son vereceğiz. Kendi seçtiğiniz delegelerle genel başkan olabilirsiniz ama başbakan olamazsınız, Bizim dönemimizde fazla internet yoktu. Bizler interneti bilmiyoruz. Büyüklerimizi interneti çok fazla biliyor. İnternet ortamına gireceksiniz, internet ortamında yalan söyleyen, çamur atanlarla sonuna kadar savaşacaksınız.

TDH için yalan rüzgarları esmeye başladı. Bilgisizlerin, halk desteği olmayanların ve korkakların sahte isimlerle yaptığı karalamalar daha da artacak. TDH’den ne kadar korktuklarını gösteriyor. Bu sahtekarlara sesleniyorum, onlar delikanlı mert değil.

Onların gitme vakti geldi. Onlar gitme vakitlerini sadece geciktiriyorlar. Ankara’da 8 yıldan beri bir iktidar var ama iktidardan anahtarı teslim alacak bir hareket yok” diye konuştu.

📆 08 Şubat 2010 Pazartesi 01:04   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR