MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Politika, Toplum » Nilay Öztaner, eşi Ergun Öztaner’i anlattı
Nilay Öztaner, eşi Ergun Öztaner’i anlattı


Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Yönetim Kurulu üyesi ve Kartal Belediyesi Başkan vekili Ergun Öztaner’in Ziraat Mühendisi eşi Nilay Öztaner, eşi Ergun babayı anlattı. Eşinin son derece merhametli ve çok dürüst bir insan olduğunun altını çizen Nilay Hanım, “ Eşimin tertemiz bir memuriyet geçmişi ve sicili var. Emniyet teşkilatı içersinde olduğu gibi halk tarafından ve özellikle gençler tarafından çok seviliyor. Ergun bey, politikaya girdiğinde hem sevindim hemde şaşırdım. Eşimin politikaya girmesini çok olumlu buldum ve çok iyi karşıladım.İnsanlara hizmet etmekten mutluluk duyan,bundan haz alan bir insandır eşim.Eşimi  daha etkin bir konumda görmek isterdim.Ama kendi istemedi bunu” dedi.

Nilay Öztaner, şöyle devam etti:

“Kendi istemediği için rahatsızlık duymadı. Ergun bey;  nere ye atılırsa atılsın her zaman arkasında oldum  her zamanda destekledim.” Diye konuştu.

Hassas Bir İnsandır

Efsaneleşen isimlerin önde gelenlerinden olduğu zaten bilinen Ergun Öztaner’in çok sevilmesinin nedenine de Nilay Öztaner, şöyle açıklık getirdi:

“Ergun bey, hayata pozitif bakan bir insandır iyi yürekli bir insandır. Çalışkandır dürüsttür benim bunca yıldır tanıdığım Ergun. Çok  dürüst bir insandır. Bunun yanında zaten Halkla İlişkiler bölümünü okudu ve doktora yaptığı için insan ilişkilerinde çok Muvaffak oluyor. Yani insanlarla ilişkileri çok mükemmeldir,sosyal bir insandır.Sanıyorum bunlarında tesiri olmuştur..Eşim haksızlığa  hiç dayanamaz hak edenin hakkını alması taraftarıdır.Dürüstlüğü sever güzel olan her şeyi sever.Özellikle şiir ve şarkıdan tutun çok güzel jestleri sever.Ergun çok hassas bir insandır mesleği zamanında  ve bir kış günü  geç vakit yanındaydım. Eve dönecektik karlı ve soğuk bir gündü. Kapıda elinde silahı ile bir polis memuru nöbet tutuyordu. Gitti, baktı ve onun yanağını okşadı ve ağladı. Bu kadar da yüreği  merhamet dolu sevgi dolu bir insan.dır.

Sayın Öz, Dürüst Bir İnsan

Eşimden sonra bende politika ile tanıştım ve CHP saflarında görev aldım. Politika benim eskiden beri arzuladığım ve istediğim bir şeydi. Memuriyetim dolayısıyla giremiyordum. Yani yasaktı memurlar için politika yapmak.Sonunda eşimin tercihini bende seve seve tercih ettim ve CHP saflarında görev aldım.Bundan sonra da devam etmek istiyorum. Bu arada Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Sayın Altınok Öz’ün çalışmalarını da kısa olarak özetlemek istiyorum. 10 aylık  bir süre içersinde yapılacak çok bir şey olmaz. Sayın Öz’ün dürüstlüğünü çok taktır ediyorum. Halkın yanında oluşunu ve halkın menfaatleri doğrultusunda çalışma yapmasını çok olumlu buluyorum. Başkanımıza pozitif açıdan bakıyorum” şeklinde yorumladı.

Fethi Satıcı📆 08 Şubat 2010 Pazartesi 16:08   ·   💬 4 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR