MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Mahalleler, Toplum » Orhanlı’nın, Fettah Başaran Caddesi yenilendi…
Orhanlı’nın, Fettah Başaran Caddesi yenilendi…


29 Mart Yerel Seçimleri öncesi çamur ve çukurlarıyla polemik konusu olan Orhanlı Fettah Başaran Caddesi, törenle hizmete açıldı.

Yağmurlu bir gün olmasına rağmen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, meclis üyeleri ve başkan yardımcılarıyla birlikte yaptı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Başkan Yazıcı, eski Orhanlı ve Akfırat beldelerinin Tuzla’ya bağlanmasıyla birlikte; 5 bin 268 hektar olan yüzölçümün 12 bin 600’e, 10 olan mahalle sayısının da 17’ye yükseldiğini vurguladı. Çok geniş bir alanda hizmet verdiklerini belirten Yazıcı “ Şartlar ne kadar zor olursa olsun herkese, her kesime eşit hizmet vermeye devam edeceğiz” Dedi.

 

Başkan Yazıcı Sözünü Tuttu

 

Yerel Seçimler öncesi Tuzla Belediye Başkanlığı için aday olan ve kazandığı takdirde Fettan Başaran Caddesi’ni yenileme sözü veren Başkan Yazıcı, bu sözünü tutmuş oldu. Eski Orhanlı Belediye binasının da üzerinde bulunduğu ve Orhanlı’nın en uzun caddelerinden biri olan Fettan Başaran Caddesi, 500 bin TL’ye mal oldu. Çalışmalarını Başkan Yazıcı’nın bizzat yerinde takip ettiği cadde, Tuzla Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yoğun çalışmaları sonucu yaklaşık dört ayda tamamlandı. Bir Kilometre uzunluğunda ve çift yönlü olan caddeye; 3 bin 136 metrekare kilit taşı ve 4 bin 633 metre bordür döşenirken, 3 bin 840 ton da asfalt serildi.

Galeri
📆 09 Şubat 2010 Salı 11:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR