MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Tuzla’ya yeni bir devlet hastanesi geliyor

Tuzla’ya yeni bir devlet hastanesi geliyorTuzla Belediyesi’nin Halk Meclisi Toplantıları devam ediyor. Her mahallede ayrı olarak yapılan toplantıların 5.’si İçmeler Mahallesinde yapıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzlalılara yeni bir devlet hastanesi müjdesi verdi.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya; Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, başkan yardımcıları Ahmet Çabuk, Serhan Kural, Av. Mehmet Çalikel, Funda Oktay ve birim müdürleri katıldı.

 Yerel Seçimlerden bu güne kadar yapılan hizmetleri slayt eşliğinde mahalle halkına anlatan Başkan Yazıcı, daha sonra mahalle sakinlerinin sorularını cevapladı. Yazıcı, 2010 yılında gerçekleştirilecek icraatların başında, Tuzla’nın genel planlarının yapılması ve İçmeler Köprülü Kavşağı’nın çözüme kavuşturulması geldiğini söyledi.

 2-b Arazilerinin çözümü için kanun gerek

        Mahalle sakinlerinin ‘2-B’ olarak adlandırılan orman arazileriyle ilgili soru ve şikayetlerini cevaplayan Başkan Şadi Yazıcı “ Evet İçmeler Mahallesi’nin en büyük sorunlarından birinin 2B arazileri olduğunu biliyorum. Ancak bu sorunu, belediye olarak tek başımıza çözmemiz söz konusu değil. Bu konu şu anda bakanlıkta beklemektedir. Sorunun çözülmesi için yeni kanunun çıkması gerekiyor. Ancak Milli Emlak ile olan tapu sorunlarını kısmen çözmüş bulunmaktayız” diye konuştu.

         Depremde hasar gören ve tadilata ihtiyacı olan okulların yerine yeni okul binalarının yapılacağını da belirten Başkan Yazıcı, Okul arazilerinin Milli Emlak’tan devralınacağını ifade etti.

Park sorununa çözüm bulacağız

         Mahallenin en işlek caddelerinden biri olan Ankara Caddesi’ne park edilen araçların trafiği olumsuz etkilediğini vurgulayan Yazıcı, gerek trafik polisleri gerekse belediye zabıtasının ceza keserek bu sorunu çözeceklerini söyledi. İnsanları cezalandırarak sorun çözme taraftarı olmadığını da vurgulayan Dr.Yazıcı “Ancak bizim insanlarımız indiği yerde aracını park etmek istiyor. Otopark olsa bile sırf araç kendine yakın olsun diye bunu yapıyor.” Dedi. Hastane Sokağında park eden araçların da büyük sıkıntı oluşturduğunu belirten Başkan Yazıcı, bu sokağı tek yön yaparak sorunu çözeceklerini söyledi.

Tuzlaya yeni bir devlet hastanesi şart

         Şu anki Tuzla Devlet Hastanesi’nin yetersiz olduğundan şikayet eden vatandaşlar, Başkan Yazıcı’dan önemli bir müjde aldı. Bu şikayetin Tuzla’nın genelinde olduğunun altını çizen Yazıcı, şu anda orman arazisi olarak görülen Tuzla Belediyesi arkasındaki arazinin planlarda sağlık alanı olarak ayrıldığını belirtti.

         Orman Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesiyle yapılan yazışmalarda buraya hastane yapımının uygun görüldüğünü vurgulayan Yazıcı “Proje şu anda Büyükşehir Belediyesi’nde. Komisyonda görüşüldükten sonra inşallah Tuzla daha büyük bir devlet hastanesine kavuşmuş olacak.” Dedi.

 

 

Galeri
📆 10 Şubat 2010 Çarşamba 14:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR