MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum » Op. Dr. Altınok:’ Biz zarf falan bilmiyoruz’
Op. Dr. Altınok:’ Biz zarf falan bilmiyoruz’


Kartallı mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz projeler hakkında önemli mesajlar verdi.

Muhtarlarla her ayın ilk haftası yapılan kahvaltılı toplantının on birincisi Kartal Samare Restoranda gerçekleşti. Toplantıda projeler hakkında bilgiler veren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz muhtarların da taleplerini dinledi.

 

Toplantıda, belediye imkanlarının muhtar ve mahallelerin hizmetinde olacağını hatırlatan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, kaynakları adil bir şekilde halka hizmet için, israf etmeden kullandıklarını vurguladı.

Düzgün ve dürüst bir belediyecilik yapmaya çalıştıklarının da altını çizen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz; “Herkes benim için aynıdır. Dini, dili, ırkı ve de görüşü benim için hiç önemli değildir.  Bana, AKPlilerin yoğun olduğu yerlere hizmet götürüyorsun diyorlar. Tabii ki götüreceğim ben Kartal’ın, Kartal halkının belediye başkanıyım. Bana bir takım insanlar hala belediyede çalışıyor diyorlar. Tabii ki çalışacaklar. Benim için kişinin başının kapalı olması çok önemli değil. Beyni açık olan kişiyle yola devam edeceğimi her fırsatta söylemişimdir. Bu şekilde de devam edecektir” dedi.

Hizmetin sadece Kartal Meydanı’ndan yürümeyeceğini söyleyen Başkan Öz; “ Yeni yapılan Kartal Belediye binasının projesi üç parça şeklindedir ve bir parçası bitmiştir. Tamamının bitmesi için, o alanda bulunan binaların kamulaştırılması gerekmektedir. Mevcut 210 hak sahibi var ve bizim de orayı kamulaştıracak paramız yok, bence gereği de yok”  dedi.

Genel olarak yurttaşlarla her şeyi paylaşamadığını dile getiren Öz, gerekçesini Soğanlıkta yaşanan örnekle açıkladı. Başkan Öz; “ 2000 yılında Soğanlıkta dağıtılan tapular Milli Emlak’ın itirazı üzerine mahkeme tarafından iptal edildi. Biz de bu sorunu çözmek için Milli Emlak Müdürlüğü ile bir çalışma içine girdik. Mahalle halkıyla yaptığımız toplantıda kendileri için elimizden geleni yaptığımızı ve bize güvenmelerini söyledik. Yapacaklarımızdan biraz bahsettik. Toplantının üzerinden 3 gün geçmişti ki bize yardımcı olmaya çalışan ve bölgeye bakan Milli Emlak’taki Müdürü görevden aldılar. Yapılan hizmetten rahatsız olan bazıları yaptığımız çalışmalara engel olmak için müdürü işinden etti. Yurttaşa götüreceğimiz hizmet kimsenin umurunda değil. Sadece köstek olmaya çalışıyorlar. Olsun biz, her zaman hizmete devam edeceğiz” .

Başkan sözlerini şöyle sürdürdü; “Her platformda ‘Halka rağmen bir şey yapmam, halkı ezdirmem’ dedim. Yurttaşlarımız da hala bir güvensizlik var. Şundan eminim ki bu güvensizlik bana karşı değil. Bu zamana kadar birkaç belediye başkanı verdikleri sözleri tutmamış. Bunun sıkıntısını yüreklerinde hissediyorlar.  Biz yaptıklarımızla kendilerini ikna edeceğiz. Yurttaşlarımız da görecek ki verdiğimiz her söz yerine gelecek.”

Yerel basında yer alan ‘zarfı erken açtı’ haberlerine de değinen Başkan Öz; “ Önceki yönetimde yapılan birçok yanlışa rağmen biz kimseyi kötülemedik kötülemeyiz de. Onlar öyle yönetmiş biz daha iyi yöneteceğiz diyoruz.  Kimseyi de eleştirmiyoruz. A şahsın, B şahsın davranışları var. Bazıları zaten hukuk sürecinde, onun için de konuşmuyorum. Biz geçmişi kurcalamıyoruz ve Altınok Öz’ün zarf açmaya da niyeti yok. Karakterimde buna müsait değil zaten. Eğer biz bir takım şeyler yapılmıyor dediysek hata mı ettik. Biz zarf falan bilmiyoruz. Siz biliyorsanız zaten açıyorsunuz demektir ” diyerek sözü muhtarlara bıraktı.

Düzenlenen toplantıda mahalle muhtarları, genel olarak yapılan çalışmalardan memnun olduklarını dile getirirken eksiklerin de en kısa zamanda tamamlanacağına inandıklarını belirttiler. Yapılacak olan çalışmalarda işbirliğine hazır olduklarını vurgulayan mahalle muhtarları, üzerilerine düşen her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını dile getirdiler. Muhtarlar, taleplerini ve daha önce ki isteklerinin aşama boyutunu sorarken ilgili birim müdürleri de gerekli açıklamaları yaptı.

Toplantıya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Belediye Başkan yardımcıları Ali Haydar Süslü, Aziz Bayar, İbrahim Doğan, Hasan Kumral, Orhan İspekter, Turgut Mermertaş, Fen İşleri Müdürü Nuran Keriş, Destek Hizmetleri Müdürü Cihan Düzgün Söylemez ve Kartal’da bulunan yerel basın da katıldı.

Galeri
📆 11 Şubat 2010 Perşembe 09:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR