MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Toplum » İstanbul Milletvekili D.Ali Torlak Pendik İlçesinin köylerini ziyaret etti.
İstanbul Milletvekili D.Ali Torlak Pendik İlçesinin köylerini ziyaret etti.


İstanbul Milletvekili D.Ali Torlak Pendik MHP ilçe yönetimiyle Pendik ilçesinin köylerini ziyaret ederek köy halkının sorunlarını dinledi; imar ve sağlık sorunlarını meclise taşıdı.

Türk milletinin kimliğiyle ilgili sorunları olmadığını Türk milletinin bin yıllık kardeşliği olduğunu PKK açılımını istemediklerini dile getiren köylüler; imar, ulaşım, sağlık ve ekonomik sorunlarının olduğunu. İmar sorunu sebebiyle çocuklarının mecburi olarak şehir merkezlerine göç ettiklerini, sağlık ocaklarının olmadığını söylediler. Hayvancılık ve seracılıkla geçimini sağladıklarını ve mazotun, tohumun, zirai ilacın, yemin akıl almaz derecede fiyatlarının yüksek olduğunu, aldıkları kredileri ödeyemediklerini bu sebeple çok zor günler geçirdiklerini dile getiren köylüler bizi dinlemeyip susturan azarlayan bir hükümet istemediklerini, seçim istediklerini dile getirdiler.

 

Ali Torlak: ‘ Köylü milletin efendisidir. Ama mevcut iktidar köylüyü göz ardı etmekle kalmamakta ‘Al ananı da git ve gözünü toprak doyursun diyip azarlayarak susturmaktadır.. Köylünün derdinin siyasetten çok tarlasında mahsülünün kalmasıdır. Şimdiye kadar üretmeden tüketen bir ekonomi modeli uygulandı. Ama MHP ile birlikte Türkiye üretecek üreteni destekleyecek ve Türkiye büyüyecektir’ dedi.

Köylülerin imar ve sağlık sorunlarını meclise taşıyan Torlak; Bütün bölgelerimizde olduğu gibi İstanbul ilimizde de sağlık problemleri önemli bir yer tutmaktadır İstanbul ili Pendik ilçesinin Ballıca, Emirli, Göçbeyli, Kurna ve Kurtdoğmuş köylerinde sağlık ocağı bulunmamaktadır. Bu köylerimizdeki ki vatandaşlarımız sağlık problemlerini giderebilmek için uzak mesafelerdeki sağlık birimlerine ulaşmaya çalışmaktadır. Bu sebeple Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a  bu köylerimizde sağlık ocağı açmayı düşünüp düşünmediklerini sordu.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir’e ise en doğal hakkı barınma ihtiyacını imar sorunu sebebiyle karşılayamayan köylülerin barınma ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmalarının olup olmadığını sordu.

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 11 Şubat 2010 Perşembe 10:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR