MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Toplum » Şoförler Odası Başkanı yine Fikret Çelik oldu
Şoförler Odası Başkanı yine Fikret Çelik oldu


Ezici bir üstünlükle 2.defa Kartal Minibüsçüler, Kamyoncular, Otobüsçüler, Kamyonet ve Otomobilciler Odası Başkanı Seçilen Fikret Çelik, 883 oy alırken, eski Başkan Ahmet Demir, ancak 425 oy alabildi. 1308 geçerli oyun kullanıldığı Kongre sonunda Başkan Çelik, delegelere teşekkür etti, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Kartal Kamyon-Kamyonet-Minibüs-Otobüs ve Otomobil Şoförleri Esnaf Odası’nın olağan Kongresi yapıldı. Büklü Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Kongreye yoğun bir katılım oldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşundan sonra İstiklal Marşımız okundu.


Başkan Fikret Çelik’in önerisi doğrultusunda yapılan oylamada Kongrenin Divan Başkanlığına Bilal Gündoğdu getirildi. Birlikte Fotoğraf Çektirmedi
Yoklama yapıldıktan sonra 13 madde olarak belirlenen gündem maddeleri oy birliği ile kabul edilerek icra edilmeye başlandı. Özellikle eski ve duayen minibüsçü ve şoför esnafının Kongreye ilgi gösterdiği gözlemlenirken, Başkan Fikret Çelik, yaşlı meslektaşlarına büyük bir saygı göstererek ellerini öptüğü görüldü. Bu arada Başkan Fikret Çelik’in eski Başkan Ahmet Demir’le fotoğraf çektirme isteğini Ahmet Demir’in “RED” etmesi bazı delegeler tarafından yadırgandığı kaydedildi.
Korsan Taksilerle Mücadele Edilecek
Kartal Minibüsçüler Odası Başkanı Fikret Çelik, faaliyet raporunu okumasının ardın dan Kemal Ayaz, isimli delegenin adeta eleştiri bombardımanına tutuldu.
Mücadele Edilecek
Başkan Çelik, faaliyet raporunu okurken özellikle esnafı ilgilendiren konularda yoğun bir çalışma temposu başlattıklarının altını çizdi. Korsan Taksilerle mücadele edildiğini belirten Fikret Çelik, “ Sayın divan, Sayın misafirler, Basınımızın mümtaz temsilcileri, değerli esnaf arkadaşlarım. Meslek odası olarak önümüzdeki yıllara ait çalışma raporunu okumadan önce bazı önemli konulara dikkat çekmek istiyorum. Değerli esnaf arkadaşlarım, İstanbul Büyükşehir belediyesi, Toplu Taşıma Müdürlüğü ‘nce Taksi duraklarının ıslah çalışması başlatılmış olup, bizlerde esnaf odası olarak bu işin takipçisi ve yetkilisi olarak çalınmalarımıza devam edeceğiz.
İstanbul genelinde, zaman zaman Taksici esnafımızın gasp olaylarına maruz kaldıkları bir gerçek. Son yıllarda bu olaylar azalmıştır. .Emniyet teşkilatımızı kutluyorum” dedi.

Çelik, şöyle devam etti:

“Taksici esnafımızı çok yakından ilgilendiren korsan Taksi sorunu ile yakından ilgileniyoruz ve bu sorunu ortadan kaldırmak için çok büyük çaba sarf ediyoruz. Kamyon ve kamyonetçi esnafımızın da sorunlarını yakandan takıp ediyoruz. Ne var ki bu meslek gurubu adeta yok sayılmaktadır. Girişimlerimiz sonuncu bunların plakaları kayıt altına alındı, ama yeterli olmadığını biliyoruz.” diye konuştu.
Seçime İştirak Ediyorlar
Daha sonra 1995,1996,1997,1998 ve 1999 yılı Bilançoları okundu. Odanın gelir ve giderleri belirtildi.
Daha sonra konuşma sözü verilen eski Başkan Ahmet Demir,” Değerli arkadaşlarım, benim size anlatacak önemli konular var. Biraz evvel, buradan beraber çalıştığımız arkadaşlar bu konuda sizlere raporları sunarken Esnaf ve Sanatkârlar diye söz ettiler. Esnaf ve sanatkârlar sizin veri tabanında üyelerin sağlıklı tutulduğu, raporların sağlıklı tutulduğundan bahsetti. Değerli arkadaşlarım, şu anda, burada eski Oda Başkanı arkadaşlarımız var. Ama hazirun listelerine bir bakıyoruz ki, 312 kişi ve birde kaydı olmayan kişiler şu anda seçimlere iştirak ediyorlar. Şöfer olarak geçiyor. Diğerlerini araştırmak fırsatını bulamadık bunu lütfen Bölge Ticaret Komiseri olarak tutanaklara geçmesini istiyorum.” Uyarısında bulundu. Demir şöyle devam etti:
Suç Duyurusunda Bulunacağız
“ Ayrıca esnaf-sicil memurluğu ve diğer mercilerle ilgili suç duyurusunda bulunacağız Değerli arkadaşlarım. Ben memnun oldum arkadaşımız çıktı ve bizim geçmişte yazdığımız raporlar neyse hepsini burada okudu Biz bu faaliyet raporuna, çalışma raporuna katkı bulunmak adına bilgilendirme yapmak istiyorum. İstanbul ilimizde gerçekten kamyon ve kamyonetçi lik şu anda tamamıyla bitmek üzere. Bitti. Bunlarla ilgili yapılacak ne var? “ sorusunu yönetti.
Önüne Geçilecek
Bu arada gündem dışı olumlu bir konuşma yapan ve birlikte hareket edilince Minibüslerde ki yan kesicilik olaylarının önünün kesileceğini belirten İstanbul Emniyet Müdürlüğü, C- Bölgesi Asayiş Şube Müdürü Mehmet Elkatmış, özellikle Minibüslerde meydana gelen yankesicilik olayları ile etkin bir mücadele başlattıklarını hatırlattı. Oda ilgilileri ile birlikte çalışılması sonuncunda bu gibi olayların ve suçların önüne geçileceğine vurgu yaptı.
Esrar İçiliyor!
Bu ara da söz alan bazı delegeler Minibüslerde” ESRAR” içildiği yönünde bir açıklama yaptı.Bir başka delegede 2.764 minibüs plakasının dondurulduğunu ve minibüs duraklarının “Deynekçi”tabir edilen kahyaların işgali altında olduğunun altını çizerek,bunlarla mücadele edilmesini istedi.
İki Liste Yarıştı

Gündem maddeleri tamamlandıktan sonra seçimlere geçildi. . Mevcut oda başkanı beyaz renkli liste ile seçimlere girerken eski Başkan Ahmet Demir, yeşil liste ile seçime Kongre salonunun alt katında Gerçekleştirilen seçimde delegeler altı sandıkta oy kullandı. Oy kullanacak delegeler uzun bir sıra kuyruğu oluşturdular. Nizam ve intizam içersinde gerçekleştirilen oy kullanma işlemi. İlgili yasa gereği saat: 17.007de tamamlandı. Sandıkların açılmasından sonra yapılan oy sayımında beyaz liste ile seçime giren Başkan Fikret Çelik, 1008 geçerli oyun 883 ‘ü nü alarak Kartal Minibüsçüler, Kamyoncular ve Taksiciler Oda Başkanı seçildi.
Eski Başkan Ahmet Demir, ancak 425 oy alabildi.

İşte Yeni Yönetim Kurulu
Fikret ÇELİK, (Başkan)
Ali Osman Baran (Başkan Vekili)

Birol CEYLAN

Erol TARHAN

Cemil TEKDAL

Muammer ÖZDEMİR

Yusuf SÜTÇÜ

Yılmaz ÇİĞDEMTEPE

Musa KILIÇ

Sezgin KARAKOYUN

 

Hulis KELEŞ

Mümtaz ÇAĞRI ARICI

Tahir CAN

FETHİ SATICI

Galeri
📆 13 Şubat 2010 Cumartesi 09:41   ·   💬 5 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR