MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kartal Gazetesi » Flaş, Toplum » Şoförler Odası Başkanı yine Fikret Çelik oldu
Şoförler Odası Başkanı yine Fikret Çelik oldu


Ezici bir üstünlükle 2.defa Kartal Minibüsçüler, Kamyoncular, Otobüsçüler, Kamyonet ve Otomobilciler Odası Başkanı Seçilen Fikret Çelik, 883 oy alırken, eski Başkan Ahmet Demir, ancak 425 oy alabildi. 1308 geçerli oyun kullanıldığı Kongre sonunda Başkan Çelik, delegelere teşekkür etti, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Kartal Kamyon-Kamyonet-Minibüs-Otobüs ve Otomobil Şoförleri Esnaf Odası’nın olağan Kongresi yapıldı. Büklü Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Kongreye yoğun bir katılım oldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşundan sonra İstiklal Marşımız okundu.


Başkan Fikret Çelik’in önerisi doğrultusunda yapılan oylamada Kongrenin Divan Başkanlığına Bilal Gündoğdu getirildi. Birlikte Fotoğraf Çektirmedi
Yoklama yapıldıktan sonra 13 madde olarak belirlenen gündem maddeleri oy birliği ile kabul edilerek icra edilmeye başlandı. Özellikle eski ve duayen minibüsçü ve şoför esnafının Kongreye ilgi gösterdiği gözlemlenirken, Başkan Fikret Çelik, yaşlı meslektaşlarına büyük bir saygı göstererek ellerini öptüğü görüldü. Bu arada Başkan Fikret Çelik’in eski Başkan Ahmet Demir’le fotoğraf çektirme isteğini Ahmet Demir’in “RED” etmesi bazı delegeler tarafından yadırgandığı kaydedildi.
Korsan Taksilerle Mücadele Edilecek
Kartal Minibüsçüler Odası Başkanı Fikret Çelik, faaliyet raporunu okumasının ardın dan Kemal Ayaz, isimli delegenin adeta eleştiri bombardımanına tutuldu.
Mücadele Edilecek
Başkan Çelik, faaliyet raporunu okurken özellikle esnafı ilgilendiren konularda yoğun bir çalışma temposu başlattıklarının altını çizdi. Korsan Taksilerle mücadele edildiğini belirten Fikret Çelik, “ Sayın divan, Sayın misafirler, Basınımızın mümtaz temsilcileri, değerli esnaf arkadaşlarım. Meslek odası olarak önümüzdeki yıllara ait çalışma raporunu okumadan önce bazı önemli konulara dikkat çekmek istiyorum. Değerli esnaf arkadaşlarım, İstanbul Büyükşehir belediyesi, Toplu Taşıma Müdürlüğü ‘nce Taksi duraklarının ıslah çalışması başlatılmış olup, bizlerde esnaf odası olarak bu işin takipçisi ve yetkilisi olarak çalınmalarımıza devam edeceğiz.
İstanbul genelinde, zaman zaman Taksici esnafımızın gasp olaylarına maruz kaldıkları bir gerçek. Son yıllarda bu olaylar azalmıştır. .Emniyet teşkilatımızı kutluyorum” dedi.

Çelik, şöyle devam etti:

“Taksici esnafımızı çok yakından ilgilendiren korsan Taksi sorunu ile yakından ilgileniyoruz ve bu sorunu ortadan kaldırmak için çok büyük çaba sarf ediyoruz. Kamyon ve kamyonetçi esnafımızın da sorunlarını yakandan takıp ediyoruz. Ne var ki bu meslek gurubu adeta yok sayılmaktadır. Girişimlerimiz sonuncu bunların plakaları kayıt altına alındı, ama yeterli olmadığını biliyoruz.” diye konuştu.
Seçime İştirak Ediyorlar
Daha sonra 1995,1996,1997,1998 ve 1999 yılı Bilançoları okundu. Odanın gelir ve giderleri belirtildi.
Daha sonra konuşma sözü verilen eski Başkan Ahmet Demir,” Değerli arkadaşlarım, benim size anlatacak önemli konular var. Biraz evvel, buradan beraber çalıştığımız arkadaşlar bu konuda sizlere raporları sunarken Esnaf ve Sanatkârlar diye söz ettiler. Esnaf ve sanatkârlar sizin veri tabanında üyelerin sağlıklı tutulduğu, raporların sağlıklı tutulduğundan bahsetti. Değerli arkadaşlarım, şu anda, burada eski Oda Başkanı arkadaşlarımız var. Ama hazirun listelerine bir bakıyoruz ki, 312 kişi ve birde kaydı olmayan kişiler şu anda seçimlere iştirak ediyorlar. Şöfer olarak geçiyor. Diğerlerini araştırmak fırsatını bulamadık bunu lütfen Bölge Ticaret Komiseri olarak tutanaklara geçmesini istiyorum.” Uyarısında bulundu. Demir şöyle devam etti:
Suç Duyurusunda Bulunacağız
“ Ayrıca esnaf-sicil memurluğu ve diğer mercilerle ilgili suç duyurusunda bulunacağız Değerli arkadaşlarım. Ben memnun oldum arkadaşımız çıktı ve bizim geçmişte yazdığımız raporlar neyse hepsini burada okudu Biz bu faaliyet raporuna, çalışma raporuna katkı bulunmak adına bilgilendirme yapmak istiyorum. İstanbul ilimizde gerçekten kamyon ve kamyonetçi lik şu anda tamamıyla bitmek üzere. Bitti. Bunlarla ilgili yapılacak ne var? “ sorusunu yönetti.
Önüne Geçilecek
Bu arada gündem dışı olumlu bir konuşma yapan ve birlikte hareket edilince Minibüslerde ki yan kesicilik olaylarının önünün kesileceğini belirten İstanbul Emniyet Müdürlüğü, C- Bölgesi Asayiş Şube Müdürü Mehmet Elkatmış, özellikle Minibüslerde meydana gelen yankesicilik olayları ile etkin bir mücadele başlattıklarını hatırlattı. Oda ilgilileri ile birlikte çalışılması sonuncunda bu gibi olayların ve suçların önüne geçileceğine vurgu yaptı.
Esrar İçiliyor!
Bu ara da söz alan bazı delegeler Minibüslerde” ESRAR” içildiği yönünde bir açıklama yaptı.Bir başka delegede 2.764 minibüs plakasının dondurulduğunu ve minibüs duraklarının “Deynekçi”tabir edilen kahyaların işgali altında olduğunun altını çizerek,bunlarla mücadele edilmesini istedi.
İki Liste Yarıştı

Gündem maddeleri tamamlandıktan sonra seçimlere geçildi. . Mevcut oda başkanı beyaz renkli liste ile seçimlere girerken eski Başkan Ahmet Demir, yeşil liste ile seçime Kongre salonunun alt katında Gerçekleştirilen seçimde delegeler altı sandıkta oy kullandı. Oy kullanacak delegeler uzun bir sıra kuyruğu oluşturdular. Nizam ve intizam içersinde gerçekleştirilen oy kullanma işlemi. İlgili yasa gereği saat: 17.007de tamamlandı. Sandıkların açılmasından sonra yapılan oy sayımında beyaz liste ile seçime giren Başkan Fikret Çelik, 1008 geçerli oyun 883 ‘ü nü alarak Kartal Minibüsçüler, Kamyoncular ve Taksiciler Oda Başkanı seçildi.
Eski Başkan Ahmet Demir, ancak 425 oy alabildi.

İşte Yeni Yönetim Kurulu
Fikret ÇELİK, (Başkan)
Ali Osman Baran (Başkan Vekili)

Birol CEYLAN

Erol TARHAN

Cemil TEKDAL

Muammer ÖZDEMİR

Yusuf SÜTÇÜ

Yılmaz ÇİĞDEMTEPE

Musa KILIÇ

Sezgin KARAKOYUN

 

Hulis KELEŞ

Mümtaz ÇAĞRI ARICI

Tahir CAN

FETHİ SATICI

Galeri
📆 13 Şubat 2010 Cumartesi 09:41   ·   💬 5 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Şoförler Odası Başkanı yine Fikret Çelik oldu” için 5 cevap

 1. Tahsin Coşkun dedi ki:

  sayın fikret çelik bey bu sabah işe gelirken fındıklı/küçükyalı minibüslerin de her sabah aynı sorunu yaşıyorum. bostancı üs geçitde nedense hiç durmak istemiyorlar. Şoför arkadaşlar bu sabah 09:10 kala bostancı köprüsünde yarış yapıyorlar. taksiye bindim küçükyalı aydınevlerde önlerini kestim bu minibüsçülerin 34 M 5484 plakalı araç haksız olduğu halde birde kafa tutuyor. kime şikayet edersen et diye kelime kullandı. diğer minibüsçü arkadaş da küfür etti bana kaçtı. biz kendi paramızla hem küfür yiyelim hemde rezil olalım her zamna böyle sorunla karşılaşıyorum işe giderken ne moral kalıyor nede huzur. artık bunlara bir dur diyelim lütfen.. sizlerden cevap bekliyorum yoksa arkadaşların biz aydınevlerde cevabını veririz. şimdiden teşekkür ederim kolaygelsin.

 2. halime aysuk dedi ki:

  FİKRET ÇELİK bey yeni başkanlığınız hayırlı olsun,bir gün fındıklı maltepe ve maltepe fındıklı münibüs le tepdili kıyafet yapıp bir vatandaş gibi ssabah saatlerinde yolculuk yapmanızı tavsiye ederim,SORUNLAR boş oldugu halde yolcu almayan,yana yatacak şekilde fazla yolcu alınması aşırı hız yapılması lütfen onlarında işi çok zor ama vatandaş olmadan onlar olmaz onlar olmadan vadantaş zor durumda kalır biraz EMPATİ yapmalarını vatandaşlarını kendi annesi babası bacısı kardeşi nin madur kalmasını istemiyecegi gibi davranmasını rica ediyorum inşallah bu mesajı okur ve gerekenlerin yapılması için hassas davranacagınızı umuyorum işimdiden yapacagınızı emin oldugum için teşekkür ediyorum iyi bir dönem başkanlık yapmanızı temenni ediyorum sayılarımla,i

 3. ali dedi ki:

  AHMET DEMIR kartal soforler odasını yapan kısı haram yemeyen durust esnafın yanında olan tertemız bır ınsandır ona rakıp olmak saygısılıktır unutma senıde o yetıstırdı kımseye yan gozle bakma

 4. ferhat dedi ki:

  fikret bey fındıklı küçükyalı münübüshatlarına sabah ve akşamları binin ve bizi anlayın tabi binmeyi becerebilirseniz bu hatta münübüs istiyoruz bir vadandaş olarak

 5. hatice göncü bayer dedi ki:

  Kartal minibüsleri olsun Maltepe minibüsleri olsun semtimize gelip gitmede eminim semtimize çok katkı sağlamaktadırlar…. Ancak yolcuların inerken ya da binerken çektikleri sıkıntı benim gibi mağdur olan vatandaşların en büyük sorunudur….Cumartesi kartal meslek lisesi önünde beklerken beni gördüğü halde hem de trafiğe aldırmadan açıktan giderek görmezden geldi ve süratle geçip gitti gelen ikinci minibüs ise (34 M 5463) ayağımı attım anda viraja girdi…. birinci basamağı çıkarken daha ikinci basamağa adım atıyorken bu arada tutunacak yer baktığım anda hız alıp yoluna devam etti… TABİ ben o arada iki basamak sırt üstü yere düşmekle kaldım… En nihayet her zaman ki gibi bu durumda mağdur olan benim yardımıma diğer yolcular yetişti… Bu arada onlara gıyabında TEŞEKKÜR ederim… İSMAİL KARABACAK SEN ehliyetli miydin? Yaşın tutuyormuydu? Bırak Özür dilemedin… Nasıl olduğumu ile sormadın… O zaman da söyledim seni ALLAHA HAVALE EDİYORUM…Şimdi minibüse binmeye korkuyorum… ya da daha beter olabilirdi… Daha farklı bir durum olabilirdi…Bu vurdum duymazlığa nasıl bir ÇÖZÜM gelecek……

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknik Yapı 44. Yıl

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL
YENİ SAYI
Yeni sayı 125

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

# Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Alanyaspor 7 4 2 1 13 8 +5 14 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması
2 Sivasspor 7 3 3 1 12 7 +5 12 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Trabzonspor 7 3 3 1 13 9 +4 12 2020-21 UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme turu
4 Konyaspor 7 3 3 1 10 6 +4 12 2020-21 UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turu
5 Fenerbahçe 7 3 2 2 11 7 +4 11
6 Başakşehir 7 3 2 2 12 9 +3 11
7 Antalyaspor 7 3 2 2 9 9 0 11
8 Gaziantep 7 3 2 2 12 13 -1 11
9 Yeni Malatyaspor 7 3 1 3 16 10 +6 10
10 Galatasaray 7 2 4 1 6 6 0 10
11 Göztepe 7 2 3 2 6 5 +1 9
12 Beşiktaş 7 2 2 3 10 12 -2 8
13 Denizlispor 7 2 2 3 6 8 -2 8
14 Çaykur Rizespor 7 2 2 3 6 11 -5 8
15 MKE Ankaragücü 7 2 2 3 6 11 -5 8
16 Kasımpaşa 7 2 1 4 7 11 -4 7 2020-21 1.Lig
17 Gençlerbirliği 7 0 3 4 6 12 -6 3
18 Kayserispor 7 0 3 4 7 14 -7 3

BAĞLANTILAR