MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Torlak,denizcilik sektörünün sıkıntılarını Bakan Babacan’a aktardı
Torlak,denizcilik sektörünün sıkıntılarını Bakan Babacan’a aktardı


10. Dönem AK Parti İstanbul İl Genel Meclis üyeleri İstanbul’un tarihi ve şirin ilçesi Tuzla’da bir araya gelerek adeta özlem giderdiler. Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Konsey Başkanı ve 10. dönem İl Genel Meclis üyesi Kenan Torlak’ın geleneksel yemeğine özel konuk olarak Başbakan yardımcısı ve Devlet Bakanı Ali Babacan, AK Parti 22. dönem İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu,10.dönem İl Genel Meclis Başkanı Hüseyin Atilla Şener, 10. Dönem Grup Başkan vekili Seyfullah Şahbaz ve 10. dönem İl Genel Meclis üyeleri katıldı.


Bakan Babacan’da katıldı
Ünlü Armatör ve İş adamı Kenan Torlak’ın mükemmel bir ev sahipliği gösterdiği gecenin bir başka özelliği de üç ayda bir bir araya gelerek hasret gidermenin yanı sıra aralarında karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yapılan şakalaşmalar, espriler ve siyasi yaşamda yaşanan hatıraların anlatılması özellikle dikkat çekti.
150 bin insanımız işsiz kaldı
Bu arada bir özel toplantı maksadı ile Tuzla’da bulunan ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, kısa bir süre de olsa partisine mensup İl Genel meclis üyelerinin yemeğine katıldılar ve burada kısa bir selamlama konuşması yaptılar.
Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Konsey Başkanı ve 10. dönem İl Genel Meclis üyesi Kenan Torlak, yemek sonrasında yapmış olduğu selamlama konuşmasında denizcilik sektörünün sıkıntılı bir ekonomik dönemden geçtiğine dikkat çekti ve “ Tersanelerimizde 37 bin çalışan insanımız vardı. 200 bin civarında insan bu bölgede tersanelerden ekmek yiyordu. İnanın şu anda 7 bin civarında çalışanımız var. 150 bin civarında insanımız işsiz kaldı. Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Konsey Başkanı olmak sıfatıyla insanların işsiz kalması bizi üzüyor. Bugünde burada Sayın Başbakan yardımcımız Ali Babacan katılımı ile büyük bir toplantı gerçekleştirildi ve bu önemli toplantıda denizcilik sektörünün bilinen sıkıntıları masaya yatırıldı ve mercek altına alındı. Sayın Babacan’a teşekkür ediyorum ve saygılar sunuyoruz. Ben sözü fazla uzatmadan, geleneksel yemeğimize icabet etmenizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum, afiyet olsun diyorum. Bir dahaki yemekte buluşmak üzere hepinize saygılar,sevgiler sunuyorum”şeklinde konuşarak konuklarına teşekkür etti.

Korunmasını istediler
Büyük bir samimiyet içersinde geçen yemekten sonra kısa bir konuşma yapan 10. Denem İl Genel Meclis Başkanı Hüseyin Atilla Şener ve 10 dönem Grup Başkan vekili Seyfullah Şahbaz birlik ve beraberliğin korunması, alınganlıklara son verilmesi ve varsa sorunların aile ortamı içersinde çözüme kavuşturulması gerektiğine vurgu yaptılar.
Anlattıklarımız eksik
Bu arada 22. Dönem Ak Parti İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu, yapmış olduğu konuşmada “ Vallahide billahi de siyaset yapıyorsunuz. Siyaset sadece milletvekili olarak yapılmaz. Siyaset belediye meclis üyesi, İl genel meclis üyesi olarak ta yapılır. Bireysel olarak, bir vatandaş olarak ta siyaset yapılır. Sizler siyaseti çok iyi yapıyorsunuz. Benim siyasi çalışmalarım var..Ben siyasetin TAM GÖBEĞİNDEYİM. Mensubu olduğumuz partimizin yaptıklarını ne kadar saysak unuttuklarız çoğunluktadır.” Dedi.

Tecrübeli politikacı Cengiz Kaptanoğlu, şöyle devam etti:
“ Ülke ne haldeydi nereye geldi. Cenab-ı Allah’tan istedik, istediğimizin ne kadarını verdi. İstediğimizden fazlasını verdi. Bu niye biliyor musunuz? Kervan hizmete devam etti ve ediyor.” Diye konuştu.

Kaptanoğlu, genel seçimlerde Büyükçekmece ilçesinde gerçekleştirdiği seçim çalışmalarıyla ilgili anılarını anlattı.

İl Genel Meclis üyelerinin geleneksel yemeğinin bir başka özelliği de 10 dönem bayan üyesi Ömür Kahraman, 10. ve 11. dönem İl Genel Meclis üyesi Leyla Aydın’ın katılmaları oldu.

Yemeğe katılan konukları ile ayrı ayrı ilgilenen ve onları uğurlayan Kenan Torlak, bir başka yemekte buluşma dileğinde bulundu.

Fethi Satıcı

Galeri
Etiketler: , ,
📆 13 Şubat 2010 Cumartesi 09:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR