MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Gençlik, Gezi-Alışveriş, Toplum » Marmara Rotary Kulübü Kartal Gençlik Projeleri
Marmara Rotary Kulübü Kartal Gençlik Projeleri


Marmara Rotary Kulübü 2008-09 yarıyılından beri kısa adı “Kartal LED Projesi” olan ( Kartal Liselerinde Eğitim Desteği Projesi) kapsamında, Kartal ilçe sınırları içindeki lise ve dengi devlet okullarında okuyan başarılı ve fakat eğitimini sürdürebilmek için maddi desteğe gereksinimi olan öğrencilere yılda 12 ay süreyle eğitim bursu, yılda iki kez giysi ve ayakkabı yardımı, bilgisayar ve internet erişimi gibi olanaklar sağlıyor.

Okullarında mezun olan öğrenciler üniversite giriş sınavlarında da, bu proje kapsamında öngörülen başarıyı elde ettiklerinde, üniversite eğitimleri süresince de aynı olanaklardan yararlanabiliyor. Her ay bir etkinlik sloganıyla Marmara Rotary Kulübü temsilcileri öğrenciler ve gerektiğinde öğrenciler ve velileri ile buluşuyor.

Ocak 2010’da öğrenciler ve velileri ile birlikte İstanbul’un bazı tarihi yerlerini gezip Rahmi M. Koç Müzesini ziyaret ettik. Şubat ayında aramıza katılacak 5 yeni öğrenci ve velileri ile bir kahvaltılı tanışma ve sohbet toplantısında buluşacağız. Marmara Rotary Kulübü bu proje kapsamında halen 18 lise ve 1 üniversite öğrencisine destek vermektedir. 2009-10 yarıyılında lise öğrencilerimizin tamamı okullarında takdir veya teşekkür belgesi almışlardır. 

Marmara Rotary Kulübünün Kartal’da gençliğe dönük bir diğer projesi de , bu yıl 7.si yapılacak olan Marmara Rotary Kulübü Geleneksel Gençlik Forumudur. İlk kez geçen yıl Kartal’da yapılan Genlik Forumu bu yıl da 17 Nisan 2010 Cumartesi günü İstek Vakfı Özel Uluğbey Lisesinde yapılıyor. 31 Ocak 2010 Pazar günü Marmara Rotary Kulübü’de Kartal Devlet ve Özel Lise Müdürleri ile yapılan ortak toplantıda tartışılan konular değerlendirilerek bu yılın   Gençlik Forumu tartışma konusu belirlenecektir. Foruma Kartal’da ki her lise ve dengi okuldan, okul yönetimleri tarafından belirlenecek 15 öğrenci ile okul yöneticileri, rehber öğretmenler  ve velilerin katılımı öngörülmektedir.

📆 19 Şubat 2010 Cuma 09:22   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR