MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Olimpik Eğitim Projesi Kartal’da Başladı
Olimpik Eğitim Projesi Kartal’da Başladı


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” Anadolu yakasında ilk olarak Kartal’da başladı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu’nun yurt genelinde başlatmış olduğu, “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” seminerleri Kartal’da başladı. Genç nesillerin erken yaşlarda spor kültürüne sahip olmaları için yürütülen Proje kapsamında Kartal genelinde 40 okuldan yaklaşık 8500 öğrenciye eğitim verilmesi hedefleniyor. Proje kapsamındaki eğitimler Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezinde sürüyor. Eğitimler 25 Şubat’ta sona erecek.

Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimlerde öğrencilere, Spor kültürü, Olimpiyat oyunları, Olimpizm, fair play, çevre eğitimi, sağlıklı beslenme, iyi bir sporcu ve iyi bir taraftar olma konularında bilgiler aktarılıyor. Eğitmen Sibel Yazgan Tel ve proje maskotu OLİ tarafından uygulamalı olarak verilen eğitimlerde öğrencilere ayrıca eğitici film ve animasyonlar gösteriliyor.

İstanbul Anadolu yakasında ilk olarak Kartal’da gerçekleştirilen proje kapsamında, sporlar nasıl yapılır, kuralları nelerdir, hangi terimler kullanılır gibi teknik konuların da soru cevap şeklinde anlatıldığı eğitimlerde, Olimpiyat’taki 25 spor dalının Türkçe ve İngilizce açıklamaları da, çocukların anlayabileceği dilde aktarıldı.

 

Akademisyen, çocuk psikologları ve pedagogların desteğiyle algı, ilgi ve yaşlarına göre hazırlanan sunumların da yer aldığı seminerlerde, öğrencilere yönelik ödüllü yarışmalar da yapıldı. Eğitici olduğu kadar eğlenceli de olan ve yaklaşık bir saat süren eğitimler sonunda çocuklara hediyeler  veriliyor. Ayrıca eğitime katılan öğrenciler Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı tarafından imzalı sertifikaları sunuluyor.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu’nun 2006 yılında başlattığı “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” ile İstanbul başta olmak üzere Adapazarı, Edirne, Kırklareli, Manisa, Mersin, Konya, Eskişehir, Bolu, Balıkesir ve Tekirdağ’da toplam 115 bin öğrenciye ulaşıldı. 2020 yılına kadar sürecek olan projede bir milyon çocuğun eğitim alması planlanıyor.  

Galeri
📆 23 Şubat 2010 Salı 09:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR