SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Hüseyin Keskin Mehmet Akif Mahallesi’nde

Yayınlanma:
ABONE OL

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin bu hafta Mehmet Akif Mahallesi sakinleriyle buluştu.Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in insan odaklı yönetim anlayışının uygulaması olan mahalle gezileri devam ediyor. Keskin, bu anlamda aylardır tek tek mahalleleri geziyor, vatandaşlar, ilçenin ileri gelenleri ve kanaat önderleri ile ilçeye dair her konuyu görüşüyor, tartışıyor. Vatandaşlardan mahallelerindeki sorunları dinleyen, onlarla yerinde çözümler üretmeye çalışan Keskin, bu hafta Mehmet Akif Mahallesi sakinleriyle buluştu.

Fiyo Düğün Salonu’nu dolduran vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde Keskin’le kahvaltıda biraya geldi.

Gündem yine mülkiyet…

Kahvaltı sonrası Keskin yaptığı konuşmada, Mehmet Akif Mahallesi’nin büyüklüğü sebebiyle önem arz ettiğine değindi ve özellikle son zamanlarda tartışma konusu olan mülkiyet sorunu ve yapılan planlarla ilgili bilgi verdi.

“Kalkınabilme ve yatırım alabilmenin yolu planlı olmaktan geçiyor” diyen Keskin, Başbakan Erdoğan ve ilgili bakanlarla Sultanbeyli için çözüm önerilerini görüştüklerini söyledi. “Hep birlikte Sultanbeyli’yi daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için çalışıyoruz.” diyen Keskin, planların İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını, evleri donatı alanında kalan vatandaşların mağdur edilmeyeceğini anlattı. Bu anlamda vatandaşların da üzerlerine düşeni yapması gerektiğini söyleyen Keskin, konuya alaka gösterilmesini istedi.

“Çözüm ilçenin önünü açacak”

İlçedeki yaşam kalitesini artırmak, eğitim ve kültür seviyesini yükseltmek için yeni okullara bunun için de her şeyde olduğu gibi mülkiyet sorununun çözümüne ihtiyaç olduğunu söyleyen Keskin, problem çözülür çözülmez yatırımların önünün açılacağını dile getirdi ve “yapılacak uygulama planlarının ardından tapu sorunu çözüme yaklaşacak” dedi. Başkan Keskin, “kimsenin zarar etmemesi için mevcut şartları zorlayacağız” şeklinde konuştu.

Devam eden projelerden bahseden Keskin, TEM otoyolu inşaatının birkaç ay içinde tamamlanacağı, askerlik şubesi, hükümet konağı, karakol binaları gibi yapıların 2010 yılı içinde yapılacağı müjdesini verdi. 2 kültür merkezinin de bu yıl faaliyete geçeceğini söyleyen Keskin, Sultanbeyli’nin bu merkezlerle kültürel anlamda daha zengin bir ilçe olacağını dile getirdi.

Mehmet Akif Mahallesi…

Göreve geldikleri günden beri Mehmet Akif Mahallesi’nde yaptıkları yeniliklerden bahseden Keskin, mahallenin yüzde 98’inin asfaltlandığını, 965 ton asfalt yama yapıldığını, 226 kamyon stabilize malzeme serildiğini, 299 kamyon hafriyat alındığını ve bordür, kaldırım, kilit taşı tamiri ve onarımı, ağaç budama, yağmur suyu kanalı yapımı, ızgara temizliği, sulama gibi işlerin yapıldığını anlattı.

2010’da mahallede yapılması planlanan faaliyetleri ise kalan asfaltın tamamlanması, bordür tretuvar ihtiyaçlarının giderilmesi, orta gerilim hatlarının yeraltına alınması olarak sıraladı.

Konuşmasının ardından Keskin, vatandaşların sorularını cevapladı, görüş ve önerilerini dinledi. Kahvaltı bitiminde Cuma günü de devam eden gezisine başlayan Başkan Keskin, mahalledeki okullar, dernekler, sağlık ocağı ve muhtarlığı ziyaret etti. Esnafı gezerek onlarla konuştu, fikir alışverişinde bulundu, Mevlit Kandili münasebetiyle vatandaşlara karanfil hediye etti.

 

 

İlgili Haberler

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Basında Kartal
22 Temmuz 2024
Aydos Orman Yangınında Söndürme Çalışmalarına Kartal Belediyesi Ekipleri Destek Verdi

Kartal Belediyesi ekipleri, dün saat 14.00 sularında Aydos Ormanı’nın Pendik sınırları içinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve kısa sürede çevreye yayılan yangında, İBB ekipleri ile birlikte, yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerine destek verdi. Yangın ekiplerin uzun uğraşları neticesinde kontrol altına alındı. İstanbul Pendik’te, Aydos Ormanı’nda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine Kartal Belediyesi de […]

Belediye
21 Temmuz 2024
Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali 35. Si daha coşkulu

Türkiye’nin en eski festivallerinden biri olan Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, 29 Temmuz – 11 Ağustos tarihleri arasında çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenecek.. Adını, yıllardır yörenin ekonomisinin ve sanatının alt yapısını oluşturan tekstilde İstanbul’un coğrafi işaretli ve adını Şile Bezi’nden alan Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, 1984 yılından bu yana devam eden, […]

Basında Kartal
21 Temmuz 2024
Kartallılar Aşure Lokmasında Bir Araya Geldi

Kartal Belediyesi ve Kartal Cemevi Vakfı tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure lokması dağıtıldı. Yas-ı Matem orucunun sona ermesiyle birlikte, Kartal Cemevi ve Kartal Meydanı’nda yapılan aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de düzenlenen aşure lokması ikramına katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Yüksel yaptığı konuşmada barış ve kardeşlik vurgusu yaparak, Muharrem […]