- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Sultanbeyli, kültür merkezine kavuşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Sultanbeyli Kültür Merkezi hizmete açılıyor. Sultanbeyli, özlediği kültürel etkinliklere nihayet kavuşuyor.  

Sultanbeyli’de bir ilk gerçekleşiyor ve ilçe halkının beklentisine cevap verecek olan kültür merkezi hizmete başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilerek Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü uhdesine verilen Sultanbeyli Kültür Merkezi, Kültür A.Ş.’nin işletmeciliğinde 6 Mart günü sanatseverlere kapılarını açıyor.

Yıllardır ilçesinde kültürel faaliyetler görmenin özlemini çeken Sultanbeyli halkı, ilçede bir kültür merkezi bulunmadığı için çevre ilçeleri tercih etmek zorunda kalıyordu. Şimdi yeni yapılan kültür merkezi ile hem ilçe halkının bu anlamdaki ihtiyacı karşılanacak, hem de Sultanbeyli, bölgesinde kültürün merkezi haline getirecek etkinliklere imza atacak.  

Teknolojik açıdan en gelişmiş salonlardan…

Sultanbeyli Kültür Merkezi 553 kişilik salonu ile Anadolu yakasının en büyük ve teknolojik açıdan en gelişmiş kültür merkezleri arasındaki yerini almayı sabırsızlıkla bekliyor. Merkez, konser, seminer, tiyatro, anma günleri ve farklı sanat etkinlikleri için elverişli teknik özelliklere sahip olan çok amaçlı salonu ile birbirinden güzel programlara ev sahipliği yapacak. Kültür merkezinde ayrıca sergi ve kokteyl alanı için fuaye bulunuyor.

Açılış için geri sayım başladı..                                                         

Bölgenin önemli kültür merkezlerinden biri halini alacak Sultanbeyli Kültür Merkezi ilk programını  6 Mart günü gerçekleştirecek.

İlk etkinlik, 6 Mart 2010 Cumartesi günü saat 12.00’de Tembel Çocuk Keloğlan çocuk tiyatrosu… Aynı gün saat 19.00’da ise Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Sultanbeyli halkının katılımı ile kültür merkezinin tanıtım kokteyli yapılacak. Kokteylin ardından, saat 20.00’de Türk Sanat Müziği Sanatçısı Erdem Özgen’in eşsiz konseri ile Sultanbeyli Kültür Merkezi sanatseverlere merhaba diyecek.