- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Orhantepe Mahallesine tecrübeli Muhtar adayı Bediran Boztepe

Devletin en küçük birimi ve idari yapısı olan mahalle, muhtar ve ihtiyar heyeti ile yönetilir. 
Evler, cadde ve sokaklar, çarşı, okul, cami, sağlık ocağı, çeşme, oyun ve dinlenme alanları, park ve bahçelerin bulunduğu mahallede; insanlar arasında güven ve samimiyete dayanan güçlü bir komşuluk ilişkisi vardır.

Muhtar ve azaların seçimi yerel seçimlerde yapılır. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri de bu seçimdir. Bedirran Boztepe’de bu seçimde aday. Kartal Orhantepe Mahallesi Muhtar adayı Bediran Boztepe, 1957 Erzurum doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da yapan Bediran Boztepe, 1973 yılında Kartal’a geldi.

Sevilen, sayılan ve özü sözü dosdoğru olan Bediran Boztepe; Kitap okumayı, spor yapmayı, seyahat etmeyi çok seviyor, Dinlemeyi ve konuşmayı seven hoş sohbet Boztepe için ne desek az. 
Orhantepe Mahallesi’nde oturan ve esnaflık yapan Bediran Boztepe; mahallenin taşını toprağını, gencini yaşlısını, kurdunu kuşunu bilen biri. Bu sokaklarda büyüdü, bu çarşıda alış veriş yaptı, çocukları bu okullarda okudu.

Orhantepe Yapı Kooperatifi ile sosyal hayata girip, onlarca derneğin kurucusu, yöneticisi ve üyesi olan Bediran Boztepe; halen Orhantepe Mahallesi Güzelleştirme ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin üyesidir. Kaymakamlıktan belediyeye, sağlıktan eğitime, siyasi partilerden derneklere kadar büyük bir çevresi olan Bediran Boztepe tuttuğunu koparan bilgi, beceri ve birikime sahiptir.

Yakın çevirindeki arkadaşlarının “Abi, gel aday ol” ısrarları ile muhtarlık yarışına giren Bediran Boztepe’nin listesinde: Bayburtlu Serhat Demir, Elazığlı Hüseyin akman, Rizeli Mehmet Üst ve Mansur Demet, Erzincanlı Recep Cuha, Samsunlu Hüseyin sezgin, Trabzonlu Yasin Kaya ile Bilecikli Seyfi Bilir yer alıyor.

“Benim hayatımın 46 yılı Orhantepe’de geçti. Orhantepe insanını tanıyor, Orhantepe sokaklarını biliyorum. Nerede ne var, nerede ne yok? bana sorun. Muhtarlık siyaset üstü ve siyaset dışı bir kurum, muhtarlık hizmet kapısı diyen Boztepe; bizim derdimiz daha güzel ve daha yaşanabilir bir Orhantepe Mahallesi.” diyor.

“Vatandaş, bir derdi olduğunda nereye gider? Mesai saati işte olan vatandaşın gideceği ilk kapı muhtarlıktır. Muhtar da vatandaşın sorununu çözmelidir.” düşüncesin olan Orhantepe Mahallesi Muhtar adayı Bediran Boztepe, Muhtar seçildiğinde: 
İstişare meclisi kurarak mahalleyi hal ile birlikte yöneteceğini Belediye, kaymakamlık, emniyet, milli eğitim gibi kurumlara ait resmi evrakların takipçisi olacağını, 
Mahalleye yeni bir okul ve anaokulu yapılması için çaba sarf edeceğini,
Sosyal sorumluluk projeleri ile 7 den 77 ye kadın erkek, doğu batı herkesin derdine koşacağını
Kedi, köpek gibi sokak hayvanlarına sahip çıkacağını
Yaşlılar için Park bahçe ve hobi alanları ile eğlenme ve dinlenme alanlarının temini
Gençler için gençlik merkezleri, spor ve oyun alanları ihtiyacına cevap veren bir tesis kazandırmak için çabalayacağını
Öğrenciler için bilgi evi ve kütüphane ihtiyacının mutlaka çözeceğini
Engelliler için çözümle üreteceğini söylüyor.

Daha güzel bir Orhantepe için muhtar adayı olan; Orhantepe sevdalısı Bediran Boztepe’ye çıktığı kutlu yolda başarılar diliyorum.