- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

‘’Büyük’’ başkana yeni görev

Yusuf BÜYÜK, Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdür Yardımcılığına atandı. Samandıra’nın  ‘’SON’’ efsane Belediye Başkanı Yusuf Büyük, Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdür Yardımcılığına getirildi.

Resmi ataması yapıldı

Atama kararı 6 Mart 2010 tarihli Resmi Gazetede ‘’ Açık bulunan 1 . derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdür Yardımcılığına Bakanlık Müşaviri Yusuf Büyük’ün atanması, 657 sayılı Kanun’un 76’ncı maddesi ile 2451 sayılı Kanun’un 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.’’ şeklinde yer aldı.

Başarılarını devam ettiriyor

Eğitim camiasındayken  yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda Samandıra Belediye Başkanı olan Yusuf BÜYÜK, bundan yaklaşık 3 ay önce Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliğine getirilmişti.

Yusuf Büyük, kısa bir süre sonra 6 Mart’ta Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı.

 

Genel müdür yardımcısı oldu

 

Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun danışmanlık görevini de yürüten Yusuf Büyük Belediye Başkanlığı döneminde eğitime verdiği büyük önemle biliniyor. Samandıra ‘da belediye başkanı olarak görev yaptığı 5 yıl içersinde birisi kız meslek lisesi olmak üzere 10 modern okulu Samandıra’ya kazandıran Büyük, Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdür Yardımcısı olarak deneyimlerini aktarmaya devam edecek.

 Herkes tarafından çok sevilen Yusuf Büyük’ün bu göreve getirilmesi eğitim çalışanlarında büyük memnuniyet uyandırdı.

Biz de Yusuf Büyük’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

Fethi Satıcı