- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

“TÜGVA Vefa Gecesi” Coşkuyla Geçti

Türkiye Gençlik Vakfı Kartal İlçe Temsilciliği’nin düzenlediği “TÜGVA Vefa Gecesi” programı Kartal İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Halkın yoğun katılım gösterdiği gecede öğrenciler farklı alanlarda performanslarını sergilediler.

“Vefa duygusu gereği bu geceyi tertip ettik”

Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren TÜGVA Kartal İlçe Temsilcisi Mustafa KIRAÇ, vefa duygusunun eşrefi mahlûkat olan insana en çok yakışan elbise olduğunu ifade ederek: ”TÜGVA Kartal olarak kuruluşumuzdan bugüne gerek bizzat vakfımızda görev alanlara, gerekse açtıkları yollarla, dualarla vakfımızı destekleyen herkese vefa duygusu gereği bu geceyi tertip ettik” diyerek teşekkürlerini belirtti. Program Sinevizyon gösterimleri, öğrenciler tarafından okunan şiirler, ilahiler, ezgilerin ve Çanakkale Türküleri’nin yer aldığı gösterilerle devam etti. Gecede sanatçı Hakan Taha sahne alarak birbirinden güzel ezgiler söyledi.

Programa çok sayıda isim katıldı

Programda ayrıca Eğitim Bir Sen 4 No’lu Şube Başkanı Talat YAVUZ ve başkan Yardımcısı Bilal DURAN; İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Eşref ERGÜN, YediHilal Derneği Kartal İlçe Başkanı Yaşar AKÇAY, Ak Parti İstanbul Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Hacer ÖZERER, Ak Parti Kartal Kadın Kolları Başkanı Arzu Öğüt ŞİMŞEK, Ak Parti Kartal Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Enes NAS, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Dursun TEYRAN ve Bahtiyar ÇAKMAK, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Volkan PULLU, Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Güven YILDIZ, Kartal Müftülüğü Şube Müdürü Yunus TEKİN, Kartal Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Okan HOROZ, MÜSİAD Özbekistan Başkanı Alparslan UÇAR, okul müdürleri, öğretmenler, din görevlileri, öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

Plaket takdim edildi

TÜGVA Kartal’ın kuruluşundan bugüne kadar önceki yönetimlerinde yer alanlara, eski ilçe temsilcileri Abdullah GÜMÜŞ ve Alparslan ERGİN’e plaket takdim edildi. Vefa Gecesinde ayrıca vakfımıza kuruluşundan bugüne büyük destekler sunan Ak Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir TAŞYÜREK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza AKA, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Baturalp ELİÇEVİK’e plaket takdim edildi.