- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Çakma polis faka bastı

Kartal polisi bir sahte polisi ele geçirdi.  Kartal’da kendisine polis süsü vererek çevresindeki insanlardan maddi menfaat sağladığı belirtilen bir şahıs, Asayiş Büro ekipleri tarafından tutuklanıp savcılığa teslim edildi. Alınan bilgiye göre Kartal Yakacık’ta ikamet eden O. B.  isimli şahıs kendisine sivil polis süsü vererek yakın çevresinden maddi menfaat sağlayarak alışveriş yaptığı insanları zor durumda bıraktı.

Sahte polisin sahte görevi kısa sürdü

Tanıştığı insanlara “ -Ben asayiş büroda görevli sivil polisim” diyerek birlikte iş yapacağız diyerek araç ve ihtiyaç kredisi çektirip, bazı işyerlerinden de muhtelif alış verişler yapmak suretiyle kendisine menfaat etmeye çalışırken yakalanarak göz altına alındı.

Kartal Asayiş Büro amirliğinden edinilen bilgiye göre bir ihbar üzerine ilgili şahıs takibe alındı. Asayiş büro ekiplerinin başarılı operasyonu sonucu yakalanarak göz altına alınan şahısın üstünde ve evinde yapılan aramalarda, polis üniforması, kelepçe, madeni polis arması, polis yeleği, gömlek, 25 adet 9 mm lik mermi, ayrıca bir yerel gazete adına düzenlenmiş sahte basın kartı gibi malzemeler ele geçirildi.