MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Gülten Dayıoğlu Samandıra Kültür Merkezi’nde..!
Gülten Dayıoğlu Samandıra Kültür Merkezi’nde..!


Sancaktepe Belediyesinin düzenlediği, yazarlarla kitapseverleri buluşturmayı amaçlayan etkinlikte, roman ve öykü yazarı Gülten Dayıoğlu, okuyucuları ile bir araya geldi. Sancaktepe halk kütüphanesi etkinliği olarak yapılan çalışmada, yazar Dayıoğlu öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Ayrıca program sonunda kitaplarını imzaladı. Samandıra Kültür Merkezi’ndeki programa, Sancaktepe ve çevre ilçelerden yüksek oranda katılımın sağlandığı görüldü.

Yazar Gülten Dayıoğlu, yaptığı konuşmasında, kitap okumanın önemini, kitapların kültürel gelişime katkılarını anlattı. Kitapların hayal kurma gücünü nasıl geliştirdiğini ve bu hayallerin daha sonra gerçeğe dönüşebildiğini bilimsel buluşlardan örnekler vererek açıkladı.

Yazar daha sonra çocuklara sıradan bireyler olmamaları için gelişmeleri ve üretmeleri gerektiğini ve insanlığa katkılarının olmaları gerektiği üzerinde durdu. Daha sonra çocuklar, Gülten Dayıoğlu’ na merak ettikleri soruları sordular, hediye kitaplarını imzalattılar.

1963’ten bu yana kesintisiz olarak 73 kitap yazan Dayıoğlu, daha çok çocuk ve gençlik düzeyine göre hazırlanmış öykü ve romanlara imza attı.  Ayrıca yirmiden çok radyo ve televizyon oyunu yazdı. Eserlerinin bir bölümü, çeşitli kurumlarca ödüllendirilen yazarın eserlerinin bazıları yabancı dillere çevrildi.

Galeri
📆 26 Mart 2010 Cuma 10:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR