- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Lazer Epilasyon Rahatlığını Keşfedin

İstenmeyen tüyler uzun yıllardır herkes için büyük sorun olmuştur. Uygulanan yöntemlerin pek çoğu kalıcı değil kısa süreli çözümler sunduğu için tüyler problem olmaya devam ediyordu. Ancak, teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayata geçirilen lazer epilasyon yöntemi sayesinde istenmeyen tüylere kalıcı çözüm bulunmuş oldu. Çok uzun zamandır kullanılan bu uygulama, istenmeyen tüylerden en sağlıklı ve en etkili şekilde kurtulma yöntemidir.
Kollar, bacaklar, genital bölge, koltuk altı, sırt ve göğüs gibi çeşitli bölgelerde oluşan istenmeyen tüy problemlerine karşı uzun yıllardır güvenle kullanılan bu yöntem, hem kadınlarda hem erkeklerde tüy problemini kalıcı bir şekilde ortadan kaldırıyor.
Bu uygulama, diğer tüy alma yöntemlerine göre kalıcı olmasının yanı sıra; acısız, hijyenik ve güvenilir olma özelliği ile de çok fazla tercih ediliyor.
Lazer Epilasyon Seanslarının Belirlenmesi
Lazer epilasyon [1] uygulaması kişiye özel olduğu için seans sayısı ve seans aralıkları da kişiye özel olarak belirlenir. Seansların sayısı, kişinin kıl tipine, cilt rengine göre değişiklik gösterirken, seans aralıkları genellikle 6-7 hafta arasında belirlenir.
Uygulamanın uzun seanslar şeklinde yapılmasının sebebi, kıl köklerinin zaman zaman dinlenme sürecine girmesi ve lazer epilasyonun dinlenen köklere etki etmiyor olmasıdır. Seans sayılarının 4-5 adet olması sağlanarak, dinlenen kıl kökleri aktif hale geldiğinde onlarında lazerden etkilenmesi amaçlanır. İlk seanslardan itibaren lazer epilasyon uygulaması ile alınan sonuçlar gözle görülmeye başlanır.
Lazer Epilasyon İle İpeksi Kalıcılık
İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinin pek çoğu geçici çözümler sunmasının yanı sıra pürüzsüz bir his vermeyi başaramıyor. Lazer epilasyondan farklı olarak diğer yöntemlerle yapılan uygulamaların pek çoğunda, kıl kökleri ten üzerinde gözükebiliyor, dokunulduğunda hissedilebiliyor. Dolayısıyla istenmeyen tüylere sunulan bu kısa süreli çözümler kimseyi memnun etmiyor.
Lazer epilasyonla yapılan uygulamalar ise, tende ipeksi bir his ve pürüzsüz bir görünüm sağlayarak, kişileri istedikleri görünüme kavuşturuyor.
Diğer uygulamalar, uygulama sonrasında kaşınma, batma gibi kişiyi ciddi anlamda rahatsız edecek etkiler gösterirken lazer epilasyonda bu tür sorunlar tarih oluyor. İlk seanstan itibaren tüyler, yaklaşık bir veya bir buçuk ay kadar sorun olmaktan çıkıyor. Bu süre, seanslar arttıkça daha da uzuyor ve tüm seanslar tamamlandığında kişiler muhteşem ipeksi bir tene kavuşurken, istenmeyen tüylerden de kurtulmuş oluyor.
Farklı İhtiyaçlara Farklı Lazer Epilasyon Çözümleri
Cilt tipleri, cilt renkleri farklılık gösterdiği gibi tüy problemleri de kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kimileri açık ten rengine sahip olup tüyleri koyu renk ve kalın telli olabilirken kimilerinin cilt rengi koyu, tüy tipi ince ve açık renk olabilir. Lazer epilasyon uygulaması ile kalıcı ve etkili çözüm alınabilmesi için cilt tiplerine ve kıl tiplerine göre sistemler geliştirilmiştir. Bu sistemler, doğru seçilerek uygulama daha etkili ve sağlıklı yapılmış olur.Kara Kucak Poliklinik, çeşitli lazer epilasyon sistemlerini kullanarak, başarılı sonuçlar elde ediyor.
Kullanılan sistemlerden en fazla bilinen Alexandrite lazer, açık ten rengine ve koyu renk tüylere sahip olan kişilerde çok etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor. Kıl köklerine yapılan lazer atışları ile bu sistemde ilk seanslardan itibaren başarılı sonuçlar alınmaya başlanıyor. Tüm seanslar tamamlandığında yıllarca kalıcı olarak şekilde istenmeyen tüyler yok ediliyor. Bu yöntemde başlıkta kullanılan soğutucu hava üfleme teknoloji sayesinde cilt, epilasyon uygulanırken anlık olarak soğutuluyor ve acı hissi minimuma indiriliyor.
ND: YAG Lazer olarak bilinen sistem ince tüylerde daha etkili olmakla birlikte tüm cilt renklerinde uygulanabiliyor. Bu sistemin artısı ise yaz aylarında da kullanılmaya olanak tanıyan lekelemeyi önleyen bir yöntem olmasıdır.
Diode Lazer yöntemi, daha çok yüz gibi ince tüylerin bulunduğu bölgelerde sık kullanılan, ince tüylerde etkili bir yöntemdir.
IPL lazer yöntemi ise daha çok bir ışık enerjisi sistemi olarak düşünülebilir. Bu yöntemle kıl kökleri zayıflatılır. Açık ten rengine sahip kişilerde kullanıma uygundur.