MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Toplum » CHP’li Belediyeler ‘Hedefe… Tam 12’ den’ toplantısında buluştu
CHP’li Belediyeler ‘Hedefe… Tam 12’ den’ toplantısında buluştu


Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği “ Hedefe… Tam 12’ den! ”  konulu bilgilendirme toplantısı Maçka- Swissotel konferans salonunda gerçekleştirildi. CHP’li belediye başkanlarının bir yıl içersinde gerçekleştirdiği hizmetleri kapsayan toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Bihlun  Tamaylıgil, MYK üyesi Prof. Nur Sertel, CHP Milletvekilleri Bayram Meral, Sait Yıldız,eski bakanlardan  Önay Alpago,CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Parti Meclisi üyeleri Hüsniye Kaya, Begüm Yavuz,Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok Öz,Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci,Beşiktaş Belediye Başkanı Ateş Ünal Evsen,Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,Maltepe Belediye Başkanı Prof..Dr. Mustafa Zengin, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar,Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk,Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsak oğlu,,Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Evsen ve Çatalca Belediye Başkanı Cem  Kara katıldılar.

Topbaş’ı eleştirdi

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin’in özet konuşması ile başlayan basını bilgilendirme toplantısına ulusal ve yerel basının büyük ilgi gösterdiği gözlemlendi. Tekin, burada yapmış olduğu konuşmada İ özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş’ı eleştirdi.CHP’li belediyelerin tüm engellemelere karşın tarihe geçecek kalıcı ve yararlı hizmetleri gerçekleştirdiğini hatırlatan CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, “ 29 Mart  yerel seçimlerinden sonra Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları  sizlere bir yıllık hizmetleri ile ilgili neler yapmışız,nerelerden almışız, hangi borçlarla almışız ve bugün hangi noktadayız biraz onları anlatmak istiyorum.Ayrıca birkaç noktayı da sizlerle paylaşmak istiyorum. Çeşitli sorunlar var. Örneğin ulaşımla ilgili planlamayla ilgili insanların bize soruları var. Çok enteresan geçen gün bir Televizyon kanalında izlerken Topbaş’ı sanki sıradan bir vatandaşmış gibi “Benim haberim yok” dedi. Herkesin çok iyi bilmesi gereken İmar yetkisi sadece Kadir Topbaş’a aittir” dedi.

Merkezi iktidar destek olmadı

Teken şöyle devam etti: “  CHP’li belediyelerin iktidar olduğu belediyelerde maalesef İstanbul Belediyesi’nin yatırımları sıfır noktadaydı. Kazandığımız belediyelerin çok ciddi borçları vardı. Ama hiçbir belediye başkanımız haleflerinin borçları var diye enkaz edebiyatı yapmadılar. Tam tersine bir yıl ciddi çaba sarf ederek sorumlu oldukları belediyeleri belli bir noktaya getirdiler. Elbette daha çok beklentilerimiz var bu beklentilere mutlaka cevap verilecektir. Bir yıl içersinde merkez İktidarın desteği olmaksızın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği olmaksızın CHP’li belediyeler adeta mucizeler yaratarak bir birinden yararlı ve kalıcı hizmetler ürettiler, üretmeye de devam ediyorlar” hatırlatması yaptı.

Bu arada CHP’li belediye başkanlarının bir yıl içersinde üretmiş oldukları hizmetlerin özetleri perdeye yansıtıldı. Daha sonra gazetecilerin CHP’li belediye başkanlarını yönettiği soruları samimiyetle yanıtlayan CHP’li bazı belediye başkanlarının gazetecilerin sorularını yanıtlarken sinirli oldukları görüldü.

Gürsel Tekin,bu arada er belediyenin salon girişinde açmış oldukları stantları  gezdi ve belediye başkanları ve de başkan yardımcıları ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

FETHİ SATICI

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 16 Nisan 2010 Cuma 18:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR