MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığına Yumurtacı seçildi
Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığına Yumurtacı seçildi


Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 11. Olağan Kongresi Soğanlık Seyit Baykam, Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Özellikle 1950’li yıllarda Balkanlardan Türkiye ye göç eden ve özellikle Kartal’ın Soğanlık semtinde oturan Balkan Göçmenlerini çatısı altında toplayan Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği olağan Kongresine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bihlun Tamaylıgil, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz,

CHP Kartal İlçe Başkanı Yüksel Çiftçi,

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Av.Temurhan Yıldız,

İl Genel Meclis üyesi Kenan Çakal, Bulgaristan’ın Kırcalı Belediye Başkanı Muzaffer Azdino, Anadolu Yakası Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram,Kartal Rumeliler Derneği Başkanı Zeyyat Özbaş, Kartal Kızılay Şube Başkanı Mehmet Küçükali, Saadet Partisi Kartal İlçe Başkanı İmdat Sevinç, Kızılay Cevizli Şube Başkanı Dr. Müjdat Keçeli, Kartal Belediyesi eski Başkan Vekili Fikret Polat ve kurul üyeleri katıldı.

Toprak özlemini giderdiler

Özellikle bayan üyelerin çokluğu dikkat çekerken , Ünlü Balkanlı ses sanatçısı Rüstem Avcı’nın seslendirdiği “Vardar ovası,Deryalar,Yüksek yüksek tepelere kar yağmasın ve Ramiza” türküleri genel kurulda oy kullanmaya gelen üyeleri coşturarak bir yerde  doğup,büyüdükleri kasaba ve köylerini hatırlattı.

Bir dakikalık saygı duruşu  ardından, İstiklal Marşı okundu ve  gündemin  maddeleri kabul edilip seçime gidildi.Çarşaf liste ile seçime katılan Kartal Balkanlılar  Kültür ve Dayanışla Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına tekrar Nizamettin Yumurtacı seçildi.

Üyelere teşekkür eden Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Yumurtacı, Özellikle Bulgaristan’dan genel kurulumuza davetli olarak gelen ve burada yaşayan hemşerilerini çok mutlu etmiştir. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu arada genel kurulumuzu misafir olarak izleyenlere de ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuşarak duygularını dile getirdi.Genel kurul sonrası  birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

FETHİ SATICI

 

Galeri
📆 19 Nisan 2010 Pazartesi 11:22   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR