- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal’da Kızılay’ın “Sevgi Mağazası” Açıldı

Türk Kızılayı, 41’nci “Sevgi Mağazasını Kartal Şube binasının bulunduğu binada hizmete açtı. Açılışta bir konuşma yapan Kartal Şube Başkanı Hüseyin Özkul, göreve geldikleri günden bu güne kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Özkul bayramda 400 TL yardım yapılacağını söyledi.

KARTAL ŞUBE BAŞKANI HÜSEYİN ÖZKUL

Özkul, yardım dağıtımı ile ilgili, vatandaşın kendilerine başvuruda bulunduğunu, kendilerinin de bu başvuruları inceleme ve araştırma yaptıktan sonra, olumlu olanlara bilgi verdiklerini belirterek “giyim yardımlarını buradan gelip alıyorlar, gıda yardımlarını ise biz ayaklarına götürüyoruz” dedi

BAYRAMDA 400 TL YARDIM

Bayramda da Kartal’da yaşayan 750 kişiye kişi başı 400 tl yardım yapacaklarını söyleyen Pandemi döneminde ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Özkul, “ biz bu bir aylık dönem içinde özellikle ramazan ayında pide dağıtımı yaptık vatandaşın ayağına götürdük, bunu da muhtaçlık değil, özellikle ikram anlamında yaptık. Bu güne kadar 15 bine yakın pide dağıttık.

Bunun yanında 500 kişiye bağışçılarımız aracılığıyla gelen yoğurt, ayran dağıttık, 3’er litrelik halinde günlük süt dağıttık. Bin adet gıda kolisi dağıttık. Bin adet hijyen paketi dağıttık.

Yine 23 Nisan’da Vefa Destek Grubuyla, Kaymakamlıkla beraber 23 Nisan’da doğum günü olan çocukların kutlamasını yaptık. Yine Vefa Destek Grubuyla sahilde sokağa çıkma yasağı serbestisinin başladığında, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza maske ve kolonya dağıttık.Sokak hayvanlarına bu süreçte besledik” diyen Özkul Bayramda da Kartal’da yaşayan 750 kişiye kişi başı 400 tl yardım yapacaklarını söyledi.

Özkul, bu konuda kendilerine destek veren yanlarında olanlara Kızılay ailesi olarak teşekkür etti.

ERCAN TAN “41 KERE MAŞALLAH”

Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ise yaptığı konuşmada “Şu anda Türkiye’de 39 adet öğrenci mağazası var. Üniversite de olan mağazalar var, Ordu’da bir tane böyle dışarıda olan mağaza var, bu da ikinci mağazamız. Yani 41 mağazamız Kartal mağazamız oluyor. 41 kere maşallah diyoruz buraya” diyen Tan her kesin desteğini beklediklerini belirterek “Desteklerinizi bekliyoruz, buraya ihtiyaç sahibini getirmekte bir destek, ihtiyaç malzemesini getirmekte bir destek” dedi

KAYMAKAM ABDULLAH DEMİR

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ise yaptığı konuşmada “11 Mart’tan buyana yaşadığımız pandemi sürecinde ilçe Vefa Sosyal Destek grubumuzda üç ana bileşen, temel ortağımız vardır. Kaymakamlık, Belediyemiz ve Kızılay. Belediyemiz parasıyla alışverişe çıkamayan 65’in üstünde evinden çıkamayan vatandaşlara alışveriş malzemeleri götürmek, koli dağıtma işlemleri yapıyor, Kızılay’da her türlü işlemi hiçbir ayrım yapmadan, bu hizmet gruplarının hepsine girdi şu ana kadar, koli dağıtımını yaptı, hatta evinde yıkanmasına temizlenmesine kadar koli dağıtımı pide dağıtımı ve diğer her türlü hizmeti yaptı.

Biz Emniyet güçlerimizle evinden çıkamayan vatandaşların maaşını çekme işlemlerini yapıyoruz. Kızılay pandemi sürecinde şu ana kadar gece gündüz aktif bir şekilde çalıştığı gibi, açmakta olduğumuz bu mağazamızda daha sistematik bir şekilde yaptığı hizmetleri daha da hızlandıracağını düşünüyorum.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI İMAMAYDIN

Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın ise şunları söyledi “Biz Kaymakam’lığımızla Kızılay’ımızla Kartal Belediyesi olarak her türlü diyalog içerisindeyiz. Mesele kimsesizlerin kimi olmaktır. Bu konuda elimizden gelen bütün gayreti sergiliyoruz, ulaşmadık kimse bırakmamaya özen gösteriyoruz” dedi

Açılışa, Kartal İlçe Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın, Ak Parti Kartal Belediye ve İBB Meclis Üyesi Nizamettin Altıntaş, Kartal Kızılay Şube Başkanı Hüseyin Özkul, Kızılay Kartal Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Kartal Kızılay Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Üyelerinin katıldılar.