MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş » Kartal’da çocuk bayramı renkli geçti
Kartal’da çocuk bayramı renkli geçti


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün yurt ta olduğu Kartal’da da coşku ve heyecanla kutlandı.

 

Türkiye’nin Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,” Ulusal Egemenlik Bayramı egemenliğin ulusta olduğu düşüncesinin kabul edildiği gündür, Çocuk bayramıdır. Yarının büyükleri olan çocukların bayramıdır” diyerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramını Türk çocuklarına armağan eden büyük önder Atatürk’ün çocukları 23 Nisan Çocuk Bayramının 90. kuruluş yıl dönümünü her yıl olduğu gibi bu yılda aynı heyecan ve coşkuyla kutladı.

İLGİ BÜYÜKTÜ

Kartal Stadında başlayan ve büyük ilgi gören “3 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösteri törenine Kartal Kaymakamı Hasan Bağcı, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz, Personel Albay Yüksel Sekmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Atasoy, Kartal Cumhuriyet Başsavcısı Yusuf Ulu, İlçe Emniyet Müdürü İzzet Kaptan, Kartal Belediyesi’nin Eğitim kökenli Başkan yardımcısı Hasan Kumral, meclis üyeleri, bazı muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Güzel ve güneşli bir günde gerçekleştirilen 23 Nisan kutlamalarına vatandaşlar çok büyük ilgi gösterirken bazı siyasi parti ilçe başkanlarının 23 Nisan törenlerine katılmamaları dikkat çekti.

 

GÖSTERİLER İLGİ İLE İZLENDİ

Kartal Kaymakamı Hasan Bağcı, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz ve Piyade Albay Yüksel Sekmen’in Tören Kıtasını ve vatandaşları selamladıktan sonra akabinde bir dakikalık saygı duruşundan sonra İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerin tören komutanlığını Refik Yıldırım, yaptı. Günün önem ve manasını konu eden konuşmayı da Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Atasoy, yaptı. Bir kız öğrencinin öğrenci yemini ettirdikten sonra kız öğrenciler jimnastik gösterisinde bulundu. 24 okula mensup yaklaşık 2000 bin öğrencinin katıldığı 23 Nisan Bayramı etkinlikleri organizasyon yönünden tam not aldı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Bu arada 10.yıl marşı ile coşan vatandaşlar akabinde canlandırılan Çanakkale savaşları panoraması ile heyecanlandılar ve duygulandılar. Bu arada bazı vatandaşların da kağıt mendillerle göz yaşlarını sildikleri görülürken, kucağında bebeği, sırtında top mermisini cepheye götüren Ayşe nine ve kağnı arabası ile cepheye silah ve mühimmat taşıyan ve bu taşıma sonrasında yorgunluktan adım atamaz hale gelen ve olduğu yere çöken öküzün yerine boyunduruk kuşanan ve diğer öküzle birlikte cephane yüklü kanı arabasını cepheye ulaştıran kahraman Türk kadınını canlandıran TABLO coşku ve heyecanla ayakta alkışlandı. Tören geçişi sonrasında gerçekleştirilen folklor gösterileri ile etkinlikler son buldu.

Fethi Satıcı

Galeri
📆 24 Nisan 2010 Cumartesi 00:28   ·   💬 3 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR