MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Toplum » Sancaktepe’de coşkulu 23 Nisan kutlaması
Sancaktepe’de coşkulu 23 Nisan kutlaması


Bütün yurtta olduğu gibi Sancaktepe’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşku ile kutlandı. Sancaktepe’de ki kutlamalar, Sancaktepe belediye binası Atatürk anıtı önünde 9:30’da çelenk koyma töreni ile başladı.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan, Garnizon Komutanlığı adına Kurmay Albay Yaşar Metin, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları Atatürk anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular.

Sancaktepe Belediyesi Sarıgazi Stadyumundaki tören ise 10:00 da yapıldı. Tören;  Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kaymakam Necmettin Kalkan ve Kurmay Albay Yaşar Metin vatandaşları selamlaması ile başladı. Belediye Başkanı İsmail Erdem, Stadyum’a gelişinde vatandaşlar ve öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde alkışlandı. Stattaki gösteriler öğrencilerin halk oyunları gösterisi ile başladı. İzcilerin gösterisinin ardından kız grubu ve arakasında erkek dans grubunun gösterisi yapıldı.Jimnastik gösterilerinin ardından tekrar halk oyunları gösterisi yapıldı. Çocuklardan oluşan bağlama grubunun konseri ilgiyle izlendi.

Daha sonra yapılan geçit töreniyle ile program sana erdi. Muharip gazilerin geçit töreni esnasında yürüyüşlerinin seyirciler tarafından coşkuyla alkışlanması dikkat çekti.

Programda ayrıca ilçede düzenlenen bilgi kültür yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Galeri
📆 24 Nisan 2010 Cumartesi 09:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR