MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Tuzla Rumelililer Derneği açıldı
Tuzla Rumelililer Derneği açıldı


Uzun süreden beri dernekleşme konusunda çalışmalar yürüten Tuzlalı Mübadiler, mutlu sona ulaştı. Tuzla Rumeliler Derneği(TURUD) olarak kurumsallaşan derneğin açılışını, Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet ve Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı yaptı.

        

 Derneğin açılışına; Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Cumhuriyet Başsavcısı Haluk Kırca, Tuzla Emniyet müdürü Ahmet Korkmaz, Rumeli Dernekler Federasyonu Başkanı Süheyl Çobanoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış, Rumeli Ezgileriyle devam etti.

 

 Açılış konuşmasını yapan TURUD (Tuzla Rumeliler Derneği ) Başkanı İbrahim Nazmi İş, “Muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır” veciz sözünü hatırlatarak, derneğin kuruluş aşamasında yaptıkları yardım ve verdikleri desteklerinden dolayı Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

      

Kuruluş aşamasında derneğe büyük katkı sağlayan Tuzla Belediyesi, asıl binası yapılıncaya kadar Tuzla Kültür Evi’ni derneğe tahsis etmişti. TURUD, Tuzla Belediyesi tarafından Ayazma’da yaptırılan asıl dernek binası tamamlanıncaya kadar, çalışmalarını Tuzla Kültür Evi’nde yürütecek.

Galeri
📆 26 Nisan 2010 Pazartesi 15:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR