MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Sancaktepe, Spor, Toplum » Sancaktepe minikler İstanbul şampiyonu..!
Sancaktepe minikler İstanbul şampiyonu..!


İstanbul Minikler Şampiyonasında Sancaktepe Serbest  Güreşçileri, takım halinde birincilik elde ederek şampiyon oldu. 11 ayrı sıklette gerçekleştirilen maçlarda, Sancaktepe 5 biricilik, 2 ikincilik, 3 üçüncülük, 1 dördüncülük ve 2 beşincilik elde ederek toplamda 94 puanla takım halinde İstanbul birinciliği elde etti.

Sancaktepe GSK Başkanı İsmail Erdem, miniklerin elde ettiği başarılı sonuçlardan çok memnun olduğunu belirterek, hedeflerin bundan böyle Türkiye şampiyonlukları olduğunu söyledi. Başkan Erdem, “ ata sporunda gençlerimizi yetiştirmek bizim için önemli bir görev. 12-13 yaşlarındaki sporcularımızı geleceği hedefleyerek sabırla yetiştiriyoruz. Elde ettiğimizi başarılarda bu birincilik çok önemli ” dedi.

 

Sporcuları yetiştiren antrenör ve hocalara teşekkür eden Erdem, “ Herkes sportif faaliyetler içerisinde yer almalı. Özellikle gençler olmak üzere tüm bireylerin değişik spor branşlarında kendilerini yetiştirmeleri gerekiyor. Biz yapacağımız yeni spor alanları ile bunun alt yapısını oluşturmayı sürdürüyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

24-25 Nisan tarihleri arasında İstanbul Eyüp Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen 12-13 yaş miniklerde; Ertan Polat 32 kilo,  Serdar Solak 38 kilo, Enes Uzun 59 kilo, Umut Küçükoğlu 29 kilo ve Okan Şahin 42 kiloda birincilik elde ederek altın madalyanın sahibi oldular.

 

Gümüş madalyaları, Ensari Narincan 35 kilo ve Muhammed Gövce 53 kiloda elde etti. Bronz madalyaları ise, Seyfulalh Karavuş 47 kilo, Enver Terzi 75 kilo ve Serkan Duru 53 kiloda aldı.

Toplamda 12 takımın mücadele ettiği şampiyonada, Sancaktepe takım halinde en yakın rakibine 11 puan farkla topladığı 94 puanla  İstanbul birinciliğini elde etti.

Galeri
📆 29 Nisan 2010 Perşembe 11:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR