- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

ESKİ HÜKÜMLÜ İŞKUR’DAN ALDIĞI HİBE DESTEĞİYLE İŞİNİN PATRONU OLDU

İstanbul’da yaşayan Eski Hükümlü Adem Bartin (46) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’dan aldığı hibe desteğiyle Dikimevi açarak kendi işinin patronu oldu.

İŞKUR’dan aldığı 38 bin TL hibe desteğiyle İstanbul Sancaktepe’de Dikimevi açan Adem Bartin, kendi iş yerini kurdu. Cezaevinde kaldığı sürede Cezaevi bünyesinde kurulan Tekstil Atölyesinde çalışan ve tekstil makinelerini kullanmayı öğrenen Bartin, İstanbul’da sosyal hayata uyum sağlayabilmek ve kendi ekonomik özgürlüğüne kavuşmak için İŞKUR’un Engelli ve Eski Hükümlülere yönelik yürüttüğü proje kapsamında Dikimevi projesini İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne sundu. 38 bin TL Hibe Desteği alan Bartin, Sancaktepe’de açtığı Dikimeviyle kendi işini kurarak iş yerinin patronu oldu.

Bartin İŞKUR’dan aldığı desteğin, hayatında yeni bir sayfa açmaya, ekonomik özgürlüğünü sağlamaya hem de hayallerini gerçekleştirmeye vesile olduğunu dile getirdi. İŞKUR’un sunduğu hibe desteğinin kendi gibi Eski Hükümlülerin kendi iş yerlerini açmalarını hem de sosyal hayata adaptasyonları konusunda çok yararlı olduğunu belirtti. Bartin, kendi gibi Eski Hükümlü arkadaşlara kesinlikle İŞKUR’un sunduğu proje desteğini takip etmelerini ve bu hibe desteğinden yararlanmalarını tavsiye ediyorum diye konuştu.