- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Tuzla Belediyesi 1.Futsal Medya Turnuvası’nın kura çekimi yapıldı

Tuzla  Belediyesi tarafından ilk kez organize edilen, medya dünyasında büyük ilgi ve yankı uyandıran Tuzla Beledıyesi 1. Futsal Medya Turnuvası’nın kura çekimi yapıldı.

3 Mayıs’ta başlayacak turnuvanın kura çekimine Oktay Derelioğlu, Ahmet Yıldırım, Hasan Vezir, Semih Yuvakuran, Hasan Özer, Şevki Atasoy katıldı. Tuzla Kafkale Spor Salonunda oynanacak turnuvanın ilk kurasını Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı yaparken “Spor; gençlerde mutluluk, öfkeyi kontrol edebilme, dinç ve dinamik görünmeyi sağlar. Takım ruhuyla yapılan spor, birlik beraberlik duygusunu pekiştireceği gibi ortak hareket etmenin ne denli önemli olduğunu ortaya çıkarır. Bu kapsamda Tuzla Belediyesi olarak, sporun çeşitli branşlarına önemli destekler veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz. Tuzla Belediyesi  Futsal Medya Turnuvasını düzenlemekteki amacımız; spora verdiğimiz değeri bir kez daha ortaya koymaktır. Gündemi takip eden, gündem oluşturan ve haber peşinde koşan Basın mensubu arkadaşlarımızı basına bir haber olarak sunmaktır. Dedi. 

FUTBOLCULAR FENERBAHÇE DEDİ

Basın toplantısına katılan futbolcular medya mensuplarının sorularını yanıtlarken zirve yarışıyla ilgili soruya Hasan Vezir “Fenerbahçe, artık bu ipi göğüsler. Anadolu’dan şampiyon çıkması dileğimiz. Sivasspor, bunu başaramadı. Bursaspor, Galatasaray’la berabere kalınca bu şansını yitirdi” dedi. 

Oktay Derelioğlu, “Fenerbahçe’nin yarışta büyük avantajı var. Bu durumun değişeceğini düşünmüyorum” derken Semih Yuvakuran, “Ben Bursalıyım. Bursaspor’u sonuna kadar destekliyorum. Ancak son maçta Galatasaray’ı yenseydi durum farklı olurdu” dedi.

Türkiye Ligi Dizi Film  Gibi

Basın mensuplarının  “Teşvik primi ve şike” sorularına yanıt veren Oktay Derelioğlu “En zor lig Türkiye ligi. Herkes dizi film seyreder gibi futbol seyrediyor. Futbolumuzun da senaryoları var. Almanya’da Numberg’te oynarken son maçta küme düştük. Ben olay çıkacak beklerken bir de baktım 25 bin kişi bizi alkışlayarak soyunma odasına gönderdi. Türkiye’de böyle bir ortama hasretiz” dedi.

Hasan Özer ise “Her boş alana yapılan yapılar futbolun da kaderini değiştirdi. Eskiden futbolcular sokakta, arsalarda boş alanlarda futbol oynar, sonra yıldız olurdu. Şu anda her boş yere yapılan binalar nedeniyle çocuklar dışarıda futbol oynayamıyor. Sayın başkanımız da burada. Bunu belirtmek isterim” diye konuştu.  

Ahmet Yıldırım ise futsalın Türkiye’de çok bilinmediğini ancak dünyada gelişen bir trend olduğunu belirterek “Spor ne olursa olsun gençlere teşviktir. Arda’nın lösemili çocuklara gidip ilgi göstermesi bir teşviktir. Bu tip şeyler sporda daha çok yer almalı. Diğer sporcu arkadaşlarım da spora bu gözle de bakmalı” şeklinde konuştu.  
 

EŞLEŞMELER ŞÖYLE: 

A GRUBU

Tercüman Akşam, 1903 Haber/Radyo, TRT, Kanal 24

B GRUBU

TV8, Tuzla Belediyesi, Anadolu Kaplanları, TV5

C GRUBU

STV, NTV Spor, RadyoSpor, Yeni Şafak

D GRUBU

Cumhuriyet, Lig TV, Hürriyet, Vakit 

Turnuvaya Lig TV, NTVspor, Hürriyet, Cumhuriyet, Vakit, Yeni Şafak, STV, TV8, TRT, Tercüman-Akşam, 1903 Haber, Kanal24, TV5, RadyoSpor, Anadolu Kaplanları ve Tuzla Belediyesi takımları katılıyor. Eski ünlü futbolcuların medya takımlarına destek verecek. Turnuvada Hakan Şükür, Pascal Nouma, Hakan Ünsal, Hami Mandıralı, Feyyaz Uçar, Ahmet Yıldırım, Hasan Özer, Oktay Derelioğlu, Semih Yuvakuran, Hasan Vezir, Şevki Atasoy, Hakan Tecimer, Süleyman Abay, Cüneyt Çakır gibi spor adamları katılacak.