MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Spor, Toplum » Mehmet Atalay Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevine getirildi
Mehmet Atalay Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevine getirildi


Gençlik ve Spor eski Genel Müdürü Mehmet Atalay, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Gazeteci ve spor kökenli olan Mehmet Atalay, değişik görevler deruhte ettiği kurumları başarıdan başarıya taşımakla tanınıyor. Dürüstlüğün ve insanlığın timsali olarak tanınan ve sevilen Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, bu arada Başbakan Başmüşavirliği ve Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü olarak Türk sporuna ve sporcusuna olan hizmetini aksatmadan sürdürüyor.

KARİYERİ BAŞARILARLA  DOLU

1965 yılında  Trabzon’un Of ilçesinde doğan Atalay, İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat bölümünden mezun oldu.

Meslek hayatına Trabzon Karadeniz Gazetesi’nde başlayan Mehmet Atalay, Son Havadis, Tercüman ve Milli Gazete’de gazeteci ve yazar olarak çalıştıktan sonra, Zaman Gazetesi’nde Spor Haberleri Müdürlüğü yaptı.

1994’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri Genel Müdürü olan Atalay,bu görevini 2000 yılına kadar başarı ile sürdürdü. Atalay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde danışmanlığını yaptı.

2000 yılında Yeni Şafak gazetesi Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Atalay, 2003 yılında başladığı Başbakan Başmüşavirliği’nin ardından Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne atandı.

EFSANE VE GÜVENİLİR BİR İSİM

Atalay, genel müdürlüğü süresince Merkez Danışma Kurulu Başkanlığı, İstanbul Olimpiyat Hazırlık ve Düzenleme Kurulu As Başkanlığı, Türkiye Milli Olimpiyat (TMOK) Yönetim Kurulu Üyeliği, Olimpiyat İcra Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Paralimpik Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Atalay, 6 yıl yürüttüğü Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevinden, 6. Spor Şurası ile ayrıldı.

Evli ve 4 çocuk babası olan Atalay, Spor Yazarları Derneği, Türkiye Futbol Adamları Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi, İstanbul Gazeteciler Derneği ve Dünya Spor Yazarları Birliği üyesi.

Atalay, Uluslar arası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) en büyük ödüllerinden biri olan 2008 “Sport andYouth” (Spor ve Gençlik) Ödülü ile2007 Avrupa Fahir-Play Ödülüne sahip efsane ve güvenilir bir isim.

FETHİ SATICI

Galeri
📆 30 Nisan 2010 Cuma 10:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR