MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Kartal’da Türk Sanat Müziği start aldı

Kartal’da Türk Sanat Müziği start aldıKartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ilk konserini verdi. Geniş katılımla gerçekleşen konserde Kartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu da ilk kez sahne aldı.

Kartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ilk konserini gerçekleştirdi. Kartal Hasan Âli Yücel Kültür merkezinde düzenlenen konserde ayrıca Kartal Belediyesi TSM Çocuk Korosu da sahne alarak dinleyicilere performanslarını sergiledi.

Kartal Belediyesi bünyesinde oluşturulan ve çalışmalarına başlayan TSM Korosu, şef Murat Teker yönetiminde ilk konseri ile görücüye çıktı. 25 kişiden oluşan koro, Kültür Merkezini dolduran müzikseverlere unutulmaz dakikalar yaşattı. İstanbul ve Rumeli eserlerinden oluşan repertuarlarını konuklara seslendiren koro, daha sonra solo olarak eserleri dinleyicilere sundu.

 

Gecede ayrıca Kartal Belediyesi TSM Çocuk Korosu da sahne alarak ilk konserini verdi. 30 kişiden oluşan çocuk korosu da İstanbul türkülerinden oluşan eserleri dinleti olarak katılımcılara sundu. Konsere konuk sanatçı olarak katılan Deniz Güneş bağlaması ile bozlak ve deyişten oluşan eserleri seslendirdi.

Düzenlenen konsere katılarak kısa bir konuşma yapan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kumral, Kartal’da sanata verilen değeri hatırlatarak, bu değerler ile Kartallı olmanın bir ayrıcalık ve gurur verici olduğunu söyledi. Konsere ayrıca Parti Meclis üyesi Begüm Yavuz’da katıldı. Konseri dinlemeye gelen ve Kültür Merkezini dolduran müzikseverler koro ve şef Murat Teker’in seslendirdiği eserler ile gece sonuna kadar muhteşem müzik ziyafeti çektiler.

Galeri
📆 30 Nisan 2010 Cuma 12:02   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR