MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Gençlik, Manşet, Toplum » Tuzla’da kano ve kürek yarışları rüzgara rağmen büyük heyecana sahne oldu
Tuzla’da kano ve kürek yarışları rüzgara rağmen büyük heyecana sahne oldu


İkinci Tuzla Kültür Sanat ve Spor etkinlikleri Kano ve Kürek yarışları ile başladı. 15 Mayıs Cumartesi günü Tuzla Kamil Abduş Gölünde yapılan Kano yarışlarına Tuzla Deniz Yıldızı, Deniz Kuvvetleri Gücü ve İstanbul Teknik Üniversitesi takımları katıldı.

500 m ve 200 m üzerinden yapılan yarışlarda sporcular K1, K2 ve K4 tekneleri ile yarıştılar. Yarışların sonunda Tuzla Deniz Yıldızı birinci, Deniz kuvvetleri Gücü ikinci olurken İstanbul Teknik Üniversitesi sporcuları elemeleri geçemedi.

Su sporları etkinliklerine 16 Mayıs Pazar günü Kürek yarışları ile devam edildi. Yarışlara Tuzla Deniz Yıldızı, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Yıldız Spor kulüpleri sporcuları katıldı.

 

500 m olarak yapılan yarışlarda sporcular 1x (tek çifte) 2x (iki çifte) ve 4x (dört çifte) tekneleri ile katıldılar.

Kürek Yarışlarında Birinci Tuzla Deniz Yıldızı, İkinci Yıldız Spor kulübü olurken Gebze Yüksek  Teknoloji Enstitüsü üçüncü oldu.

 

Özellikle 16 Mayıs Pazar günü etkili olan ve zaman zaman deniz ulaşımını etkileyen fırtınaya rağmen kürek yarışları Tuzla Kamil Abduş Gölü’nde yapılabildi.

 

Galeri
📆 18 Mayıs 2010 Salı 14:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR