- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal’da ‘’ Atatürk’e saygı’’ yürüyüşü gerçekleştirildi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bünyesinde gerçekleştirilen ‘Atatürk’e saygı’ yürüyüşüne yüzlerce vatandaş katıldı. Kartal Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen yürüyüş Kartal Ankara Caddesi doğu girişinde başladı. Halkın çok büyük ilgi gösterdiği yürüyüşe Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz, eşi Feray Öz,Meclis Başkanı Av.Kamer Gök, Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Mermertaş, Başkan danışmanı Nizamettin Zorgül, Temizlik İşleri Müdürü Hüseyin Güler,  meclis üyeleri Atilla Duman, Binali Kahraman, Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Özgür Nas, DİSK/Genel İş Sendikası Anadolu Yakası Şube Başkanı Veysel Demir, Kartal Kent Konseyi Çevre Komisyonu Başkanı İrfan Kurtuluş, Kent Konseyi Genclik Meclisi Eş Başkanı Süleyman Uzunok, bazı Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Tarihi bir gün yaşandı

Yaklaşık üç bin kişinin katıldığı yürüyüş sırasında marşlar söylendi, Türk Bayrakları ellerde coşku ve heyecanla dalgalandırıldı.

Bu arada Ankara Caddesi’nde alış veriş yapan vatandaşlar yürüyüşü alkışları ile destekledikleri görüldü. Coşku ve heyecanla başlayan yürüyüş konser alanında son buldu. Bu  arada  Başkan Öz, halay çekti,Bayan  Öz’de ‘Dağ başını duman almış,yürüyelim arkadaşlar’ marşına dans ederek eşlik etti. Kartal’ın sevilen ve başarılı Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz,bu arada küçük yaramazlarla şakalaştı .Kartal’lı ünlü Opera sanatçısı   Hasan Karayol’un “ Arş ileri marş ileri,Türkün askeri dönmez geri” marşı ile coşan coşkulu kalabalık Agon Dans Grubunu da izleme fırsatı buldu.

Fethi SATICI