- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

8.Avrupa Motorsiklet Turu 23 Mayıs’ta Kartal’da

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Eurobiker tarafından düzenlenen 8. Avrupa Motosiklet Turunda 60 motosikletli 23-26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da olacak. Turun Kartal ayağında 60 motosikletliyi Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok Öz motosikletiyle karşılayarak gösterilere eşlik edecek.

Çeşitli Avrupa ülkelerinden Eurobiker adıyla bir araya gelen motosikletçiler, “Sınırları Aşmak, Kültürleri Birleştirmek” sloganıyla 15 Mayıs’ta Lüksemburg’dan hareket ederek Dortmund, San Marino, Ancona, Patras, Atina, Kos, Bodrum, İzmir, Çanakkale, İstanbul, Selanik güzergâhını izleyerek motosikletleri ile gösteri yapıp bağışta bulunuyorlar.

8 yıldır hayır amaçlı Avrupa Motosiklet Turu düzenleyen Eurobiker ekibi üyesi 60 motosikletçi, kendi aralarında topladıkları bağışları seçtikleri kuruma teslim ediyorlar.

23 Mayıs Pazar günü Sultanahmet Meydanında saat 14.00’de düzenlenecek görkemli törenle başlayacak 8. Avrupa Motosiklet Turuna katılan ekip 14.30’da Kartal Belediyesinin ev sahipliğinde Kartal Yakacık Hatice Abbas Halim Çocuk Yuvasında olacak.

Çocuk yuvasını ziyaret ederek bağışta bulunacak motosiklet grubu, daha sonra saat 17.00’de Kartal Sahil yolunda Motosikletleri ile gösteri yapacak. Yapılacak gösterilere Motosiklet tutkunu olan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’de motosikleti ile katılacak.

Gösterilerden sonra 24-25 Mayıs günü programları bulunan 60 motosikletlinin İstanbul turu müze ve boğaz gezileriyle son bulacak.