MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Gençlik, Manşet, Sancaktepe, Toplum » Sancaktepe Belediyesi lise son sınıf öğrencilerine Boğaz Turu düzenlendi
Sancaktepe Belediyesi lise son sınıf öğrencilerine Boğaz Turu düzenlendi


Sancaktepe Belediyesi eğitime verdiği desteğe sürdürüyor. İlçe sınırları içinde bulunan altı lisede okuyan son sınıf öğrencilerine üniversite sınavına hazırlanırken üzerlerinde oluşan stresi azaltmak amaçlı bir boğaz turu düzenledi.  

10 Haziran Perşembe günü yapılan Boğaz turuna Belediye Başkanı İsmail Erdem, Başkan Yardımcısı M. Ali Cankatar, birim müdürlerinden bazıları, okul öğretmenleri ve idarecileri katıldı.

Başkan Erdem, boğaz gezisi esansında öğrencilere kısa bir konuşma yaparak eğitimin önemini vurguladı.  Geleceğin temellerinin atıldığı okul yıllarında başarılı olunmak için çok çalışılması gerektiğini belirten Erdem,  “Sancaktepe’de yaşayıp ta, İstanbul’un birçok merkezini görmeyen kimseler var. İstanbul’da yaşamanın maddi bir bedeli olduğu için yaşanılan ekonomik sıkıntılar arasında insanlar, en doğal ihtiyaçlarını dahi yerine getiremezken bu tür sosyal ilişkilere zemin oluşturulması gerçekten önemli. Bizler bu konuda halkımıza ve siz öğrencilere destek olmaya devam edeceğiz” dedi.Halkın kendi imkanlarıyla, yaşadıkları kenti gezebilme, tanıyabilme şansının çok az olduğu günümüzde, Sancaktepe Belediyesi toplumun değişik kesimden oluşan grupları, şehir ve boğaz turları vasıtasıyla İstanbul’u tanıtmaya devam ediyor.

Geziye katılanlara bir rehber kılavuzluğunda, İstanbul’un tarihiyle ilgili bilgiler alarak yaşadıkları kenti tanımaya çalışıyor. Ücretsiz olarak, öğrencilere ve halka yönelik olarak düzenlenen Boğaz Turları halk tarafından ilgile karşılanıyor. Böylece Anadolu’nun çeşitli yörelerinden gelen insanlar şehrin kültürünü ve tarihini öğrenme fırsatını buluyor.

 

Galeri
📆 11 Haziran 2010 Cuma 16:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR