- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal’da yollar asfaltla buluşuyor

Kartal Belediyesi ilçe genelinde bütün mahallelerde yolları asfaltlama çalışmalarına başladı. Çalışmalar çerçevesinde toplam 66 bin ton asfalt yollarla buluşacak.

 

Kartal Belediyesi yaz aylarının gelmesi ile Kartallıların rahat ulaşım sağlaması için asfaltlama çalışmalarına başladı. İlçe genelinde toplam 13 mahalleye asfalt serimi haricinde, bakım onarımları da yapan Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün de katılımı ile Soğanlık mahallesinde asfaltlama çalışmalarının ilkini gerçekleştirdi.

 

Kartal Soğanlık mahallesinde yapılan ilk asfalt serme işlemi ile birlikte Kartalın 13 mahallesinde yaklaşık 100 cadde ve sokağın asfalt serim işlemi gerçekleştirilecek. Yollar ilk etapta kazılarak düzeltme işlemi yapıldıktan sonra asfalt serme işlemi yapılacak. Serme işlemi haricinde elle serim, yama ve bakım onarım çalışmalarının yapılacağı çalışmalarda ortalama 66 bin ton asfalt kullanılacak.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün katılarak asfalt serme işlemini başlattığı çalışmalarda halktan büyük beğeni toplayan Öz, Belediyenin bütün müdürlükleri ile birlikte Kartallılara hizmet adına her imkanı değerlendirdiklerini söyledi. Öz Yaz mevsimiyle birlikte vatandaşlarımızın olumsuzluklar yaşamaması için çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettiriyoruz dedi.

Soğanlık mahallesindeki iş yerlerini ziyaret ederek mahalle sakinleri ile bir araya gelen Öz, mahalle sakinlerine asfaltlama çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Yol ve trafik emniyeti için asfaltlamanın önemli olduğuna değinen Öz, yenilenen asfalt ile cadde ve sokakların taşıt ve yaya trafiği için daha güvenli ve konforlu hale geleceğini de sözlerine ekledi.

Mahallelerde yaptığı ziyaretlerde sadece belediye ile alakalı sorunlarla ilgilenmeyen Altınok Öz, vatandaşların sağlık sorunlarını da yakından takip ediyor. Bunun son örneğini asfalt serme çalışmalarında ziyaret için gittiği bir kahvehanede sergileyen Öz, bir vatandaşın hastalığı ile yakından ilgilendi.

 Öz, kendi branşındaki rahatsızlıkla alakalı hastayı dinleyip, vatandaşın hastanede yaptırdığı tahlil ve tetkikleri inceleyerek değerlendirmeler yaptı.