MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Kartal Festivalinde Kültür Sanat İçiçe..!
Kartal Festivalinde Kültür Sanat İçiçe..!


Kartal Kültür Sanat Festivali bu yıl da Kartallıları el ele, kol kola, tek yürek halinde bir araya getiriyor. Festivalin ilk gününde kendinden söz ettirecek muhteşem ses Edip AKBAYRAM vereceği konserle Kartallılara “merhaba” diyecek.

Festival, 23 Temmuz Cuma günü Neyzen Tevfik Meydanında, Neyzen Tevfik Heykeli önünden, Kartal Meydanına dek sürecek Festival Yürüyüşü saat 17:00’de başlayacak. Festival Yürüyüşü öncesi Neyzen Tevfik Meydanında Heykel Sergisi ve Asya’nın Kuklaları Fotoğraf Sergisi açılacak. Festival, birbirinden ünlü sanatçıların yanı sıra, mahallelerde düzenlenen açık hava sanat atölyeleri, satranç turnuvası, çocuk tiyatroları ve imza günlerini de içeren zengin bir programa sahip.

7 den 70’e her kesime yönelik aktivite ve eğlenceler ile dolu festival 23 Temmuz Cuma günü başlayacak. Festivalin açılışını yapacak olan Edip Akbayram Kartallılara keyifli dakikalar yaşatacak. Aynı gün Şenay Lamboğlu’da sahne alacak. 24 Temmuz’da Ogün Sanlısoy, Grup Tetra, Cihat Aşkın, Cana Gürmen, Aşkın Ensemble ile buluşacak olan Kartallılar, 25 Temmuz’da İstanbul Gelişim Orkestrasının yanı sıra Agon Halk Dansları Topluluğu ve Kartallı Amatör Müzik Gruplarını da dinleyecek. 26 Temmuz’da Suzan Kardeş ve Grup Bajar, 27 Temmuz’da Emre Saltık ve Taner Özdemir, 28 Temmuz’da Ege ve Grup Seritana birbirinden güzel ve hareketli parçalarını seslendirecekler.  29 Temmuz Leman Sam ve Grup Samsara, 30 Temmuz Mazhar, Fuat, Özkan, Grup Nena ve Ritüel Dans Gösterisi de yer alacak. 31 Temmuz’da gençlerin sevgilisi Emre Aydın sahne alacak. Söylediği şarkılarla gençlere heyecan dolu dakikalar yaşatacak Emre Aydın’ın yanı sıra Grup Kara Patlıcan, Avşin ve Grup Beşinci Element’de sahne alacaklar. Kartal Festivalinin finalini ise usta ses, duayen yorumcu, halk ozanı Neşet Ertaş yapacak. Birbirinden güzel konserlerle Kartal halkı tek yürek halinde yaz akşamlarını neşe içinde geçirecek.

Festival süresince açılacak Kitap Fuarıyla da, Kartallılar sevdikleri yazarlarla söyleşiler yaparken, kitaplarını da imzalatacaklar. Yirmiye yakın yayınevinin katılacağı Kitap Fuarı kapsamında yapılacak söyleşi ve imza günlerine Aydın Boysan, Miyase İlknur, Şükran Soner, Mehmet Faraç, Atol Behramoğlu, Ümit Zileli, Nedim Şener katılacak. Kartal Meydanında kitaplarını imzalayacak yazarlar, Festival alanında okurlarıyla da söyleşecek.

Festival kapsamında Kartal Meydanındaki konserler dışında Uğur Mumcu, Hürriyet Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezleri ile Yakacık Çınaraltı, Cevizli Çınar Parkı, Yalı Mahallesi, Esentepe 75. Yıl Parkı, Kartal Rıhtım Caddesi, Kartal Hamam Sokak, Ekolojik Pazar Eğitim Çadırını da kapsayan açık hava sanat atölyesi çalışmaları da yapılacak. 23-31 Temmuz tarihleri arasında Kartal’ın sekiz ayrı noktasında Resim, Seramik ve Model Uçak Atölyesi’nde etkinlik çalışmaları yapılacak. Festival süresince Kartal Hamam Sokaktaki açık hava sanat atölyesinde Cam Atölyesi çalışmaları yapılırken, 29-30-31 Temmuz tarihlerinde Kartal Ekolojik Pazar Eğitim Çadırında “Kartal Festivalinde Hamleler” başlıklı Satranç Turnuvası düzenlenecek. Yine festival süresince Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezleri ile açık alanlarda Çocuk Tiyatroları da yer alacak.

Galeri
📆 21 Temmuz 2010 Çarşamba 17:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR