MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat » Kartal’da Emre AYDIN rüzgarı
Kartal’da Emre AYDIN rüzgarı


Kartal Belediyesi, Kartal Kültür ve Sanat Festivali’nin son günlerinde Emre AYDIN’ı onbinlerle buluşturdu. Kartal Meydanı’nı dolduran çok sayıda izleyici Emre AYDIN’ın şarkılarıyla eğlendi. Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok ÖZ, festivalin Pazar günü son bulduğunu, etkinliklerin ise Ramazanda da süreceği müjdesini verdi.

 

Kartal Kültür ve Sanat Festivali sona yaklaşırken, Cumartesi gecesini Emre AYDIN renklendirdi. Çoğunluğu gençlerden oluşan 30 bini aşkın kişinin izlediği konser büyük coşkuyla geçti. İzleyiciler tüm parçalara coşkuyla eşlik ettiler.

23 Ağustos’ta başlayan Kartal Kültür ve Sanat Festivali 1 Ağustos’ta sona eriyor. Edip AKBAYRAM’la açılışı yapılan festivalde, Şenay LAMBOĞLU, Ogün SANLISOY, Cihat AŞKIN, Cana GÜRMEN, ;stanbul Gelişim Orkestrası, Suzan KARDEŞ, Emre SALTIK, Taner ÖZDEMİR, Ege, Leman SAM, MFÖ sahne alanlardan bazıları. Festival süresince Kartal Belediyesi sahneyi Kartalllı genç yeteneklere de açtı. Kartallı grupların sahne performansları izleyicilerden tam not aldı.

Festival kapsamında ilçe geneline yayılan açık hava sanat atölyeleriyle, tiyatrolar, satranç turnuvası, kitap fuarı da yoğun ilgi gördü. Aydın BOYSAN, Ataol BEHRAMOĞLU, Ümit ZİLELİ, Miyase İLKNUR, Şükran SONER, Nedim ŞENER, Eşber YAĞMURDERELİ de Kitap Fuarındaki söyleşi ve imza günlerine katılarak okurlarıyla buluşturlar.

Festivalin Cumartesi konuğu ise özellikle gençlerin büyük beğeniyle dinlediği Emre AYDIN oldu. Emre AYDIN konseri yoğun bir katılımla gerçekleşirken, AYDIN’ın sahne performansı izleyenleri büyüledi. Tüm parçalar dev koro tarafından seslendirildi. Emre AYDIN hayranları konsere saatler kala alanda yerlerini alırken, Kartal Meydanında yer bulamayanlar, çimenlerin üstüne, sahne arkasına hatta ağaçların üstüne çıkarak konseri izlemeye çalıştı. Emre AYDIN birbirinden hareketli parçaları sevenleriyle söylerken “Sizlerden çok pozitif elektrik aldım ve çok eğlendim” dedi. Emre AYDIN’a ve orkestrasına teşekkür eden Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok ÖZ ‘Festivalimiz sona eriyor. Etkinliklerimiz kısa bir arayla Ramazan programlarımızla sürecek” müjdesini verdi. Emre AYDIN Kartal Belediyesi’nin yeni sloganını “Kartal’ı Seviyorum” dev koroya söyletti. Yeni sloganın tanıtımı amacıyla Belediyenin yaşama geçirdiği projelerden Kartal Kent Enstitüsü Sinema Atölyesi tarafından hazırlanan “Kartal’ı Seviyorum” kısa filminin gösteriminde ise Kartallılar yoğun alkışlarla beğenilerini dile getirdiler.

Başkan ÖZ, teşekkürlerini ileterek Emre AYDIN’a Kartal Heykeli armağan etti.

Galeri
📆 02 Ağustos 2010 Pazartesi 19:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR