MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Gezi-Alışveriş » Avrupa’nın ilk ve tek otomobil alışveriş merkezi Autopia
Avrupa’nın ilk ve tek otomobil alışveriş merkezi Autopia


Büyük şehirler, büyük projelere sahne olur; şehrin büyüklüğü de bundandır aslında… İstanbul dünyanın en büyük, Avrupa’nın ilk ve tek otomobil alışveriş merkezi projesi olan Autopia ile büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne seriyor.

 

Arzunun Nesnesi Otomobil, Arzunun Mekanı Autopia…

Bir yerden bir yere ulaşmak, zaman içinde konforlu ve prestijli bir ulaşıma dönüştüğünden beri, otomobil arzunun nesnesi oldu. Zamanın ve otomobil tutkunlarının beklentilerini karşılamak üzere tasarlanan Autopia, alışveriş merkezi kavramına getirdiği yeni anlayış ve farklı yaklaşımlarla kısa zamanda otomobil dünyasının kalbinin İstanbul’da attığı bir proje halini aldı.

Otomobil ile ilgili her şeyin yürüme mesafesi uzaklığında olduğu, sadece bir alışveriş merkezi olmanın ötesinde sınırsız bir hayal gücünün gerçekle buluştuğu Autopia, Mimar Gökhan Avcıoğlu ve Dara Kırmızıtoprak imzasıyla adeta yaşayan dev bir makina olarak tasarlandı.

İçerisinde otomobilden öte, yerkürede dönerek ilerleyen her şeyin bulunduğu, 180.000 m2’lik bir  alana sahip, adeta yaşayan bir müze olan Autopia, showroomların ihtiyaçlarını maksimum derecede karşılamak amacıyla 1.5 metresi statik, mekanik, aydınlatma ve elektrik altyapısına hizmet veren, kalan 6 metrelik devasa boşluğu tamamen kullanıcıların hizmetine sunan 7.5 metrelik bir tavan yüksekliğine sahip.

Alt katında adeta küçük ölçekli bir sanayi sitesi barındıran Autopia, otomobil tutkunlarına yeni otomobil alternatifleri sunarken, mevcut araçlarını da ihmal etmemelerini sağlıyor. Autopia servis istasyonlarında aracınızın bakımı yapılırken, size özel tahsis edilen golf arabaları ile rahatça alışverişinizi yapın. Ayrıca ziyaretiniz sırasında araçların sergilendiği alanları gezerken, konforlu iklimlendirme ve hava temizliği sayesinde sürekli bahar aylarını yaşayın.

İki katı yer altında olmak üzere, her bir katı 30.000 m2’lik alanda toplam 5 kat olarak tasarlanan dünyanın en büyük otomobil alışveriş merkezi Autopia’nın, aşağıdan yukarıya doğru kıvrılan mimarisi ile tam 7 km. yol yürünebiliyor.

Dünyanın ilgi odağı haline gelmesindeki en büyük özelliği üzerinde yer alan test sürüş pisti olan Autopia’yı ziyaretiniz sırasında, seçtiğiniz aracı ister bu pistte kendiniz deneyin ister özel eğitimli sürücüler sizin için aracınızı denerken, siz de yaşam alanlarında keyifle kahvenizi yudumlayın.

Galeri
📆 04 Ağustos 2010 Çarşamba 11:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR