MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Teknik Yapı Çocuk Tiyatrosu “Her Çocuk Tiyatro İzlemeli” projesi devam ediyor
Teknik Yapı Çocuk Tiyatrosu “Her Çocuk Tiyatro İzlemeli” projesi devam ediyor


Teknik Yapı Çocuk Tiyatrosu ‘Her Çocuk Tiyatro İzlemeli’ projesi  devam ediyor. Teknik Yapı Çocuk Tiyatrosu  oyun ile ilgili yaptığı açıklamasında’’ “Her Çocuk Tiyatro İzlemeli” diye  düşünüyoruz ve 2010 yılı yaz döneminde kimsesiz çocuklar yararına İstanbul merkezli 10 yurt ile başlayarak, Temmuz-Ağustos ayları boyunca, çocuklarımıza tiyatro oyunu, animasyon, ödüllü yarışmalar ve hediyeleri kapsayan bir program sunuyoruz.Programın ilk ayağı olan İstanbul Anadolu yakası sona ermiş bulunuyor.’’Dedi.

Türkiye’de  korunmaya muhtaç çocuklarla ilgili mevzuat 24.05.1983 tarihli 2828 sayılı SHÇEK yasası ile düzenlenmiştir. Bu yasa korunmaya muhtaç çocuklara “Çocuk Yuvaları ve Yetiştirme Yurtları” aracılığı ile hizmet verilmesini, Çocukların iyi bir şekilde korunup yetiştirilmesi için her türlü önlemin alınmasını öngörmektedir. Korunmaya muhtaç çocuklar alanında hizmet verilen 109 yetiştirme yurdu, 96 çocuk yuvası vardır. Bu kuruluşlarda yaklaşık olarak toplam 15000 (onbeşbin) üzeri çocuğa hizmet verilmektedir.

Temmuz ayı boyunca gösterim yapılan yerler;

 Göztepe Semiha Şakir Çocuk Yuvası

 Üsküdar Hasan Tan Çocuk Yuvası

 Küçükyalı Çocuk Yuvası

 Yakacık Hatice Abbas Çocuk yuvası

 Kartal Emrullah Turanlı Çocuk Yuvası

 Beykoz Galip Öztürk Çocuk Yuvası

Ayrıca Teknik Yapı Tiyatrosu Kartal Belediyesi Kent Konseyi,Kanyon Lojistik Ve 47 Numara Yayıncılığa desteklerinden ötürü teşekkürlerini sundular.

Galeri
📆 09 Ağustos 2010 Pazartesi 10:19   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR