MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Sancaktepe, Toplum » Sancaktepe’de Nikâh Şöleni coşkusu ..!
Sancaktepe’de Nikâh Şöleni coşkusu ..!


Sancaktepe Belediyesi’nin düzenlediği “Toplu Nikâh Şöleni” katılımcılara ve evlenen çiftlere coşkulu bir gece yaşattı.

 

Sancaktepe Belediyesi’nin her yıl düzenlediği nikâh şöleni programında bu yıl 95 çiftin resmi nikâhı kıyıldı.

Nikah törenine Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kaymakam Necmettin Kalkan, İlçe Emniyet Müdürü  Adem Öztürk,  AK Parti İlçe Başkanı Azmi Ekinci ve binlerce Sancaktepeli katıldı.

 

Şölen kapsamında gerçekleştirilen programın bir gün öncesinde ise nikâhları kıyılacak gelinlerin Sarıgazi Stadı’nda düzenlenen kına gecesi programı yapıldı. Türküler eşliğinde yakılan kınalardan sonra gönüllerince eğlenen gelinler ve yakınlarının bir gün sonra gerçekleştirilecek nikâh heyecanı yüzlerinden belli oluyordu.

 

7 Nisan Cumartesi günü saat 19.30 Sarıgazi Stadı’nda gerçekleştirilen şölen coşkusu, günün erken saatlerinde başladı. Evlenecek çiftler için hazırlanan eski model göz kamaştıran gelin arabaları ile şehir tur atan gelin ve damatlara halk alkışlarla destekte bulundu.

 

Şölenin yapılacağı alanda kendileri için hazırlanan bölümde yerlerini alan yeni çiftler heyecanla şöleni takibe başladı.

Programda, ilk olarak karadeniz halk oyunları ekibi hareketli oyunlarını seyircilere sundu. Sunucu Sezgin Maden’in Türk tiyatro, sinema ve siyaset ustalarını ses taklidi yaparak gerçekleştirdiği gösterisi seyircilerden büyük alkış topladı.

 

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem kendisini coşkuyla alkışlayan halka bir konuşma yaptı. Başkan Erdem, sağlıktan eğitime, spordan kültüre; altyapıdan imara uzanan belediye hizmetlerini kısaca anlatarak, Sancaktepe’nin her geçen gün daha iyiye gittiğini belirtti. Erdem, “Sancaktepe İstanbul’un en gelişmiş ilçelerinden bir olacak” dedi. Yeni evlenen çiftlere de seslenen Başkan Erdem; “toplumun temelini oluşturan aileyi oluşturuyorsunuz. Hem kendi mutluluğunuz ve huzurunuz hem de ülkemiz adına ana-baba sorumluğu ile hareket etiğinizde yuvanızda mutluluğu sağlayabilirsiniz” şeklinde konuştu. Başkan Erdem, temeli yakın zamanda atılacak devlet hastanesi ve 5 yeni okul projesinin müjdesini Sancaktepeliler’e verdi.

Nikâh şöleninde tüm çiftleri temsilen bir çiftin nikâhını kıyan Başkan İsmail Erdem şölende buluna tüm çiftleri ayrı ayrı tebrik etti. Bu esnada gerçekleştirilen havai fişek gösterimi gece karanlığında gökyüzünde rengarenk desenler çizdi.

 

Programın finalinde ise sevilen Türk Halk Müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz stadı dolduran binlerce kişi ile birlikte türkülerini seslendirdi.

Galeri
📆 09 Ağustos 2010 Pazartesi 11:32   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR