MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Flaş Flaş ! » Kartal’da örnek sigara cezası!
Kartal’da örnek sigara cezası!


Kartal Belediyesi Ramazan ayının gelmesi ile mahallerde kurduğu iftar sofralarının yanı sıra protokol yemeklerine de başladı. Geçtiğimiz günlerde düzenlediği iftar yemeği ile protokolü bir araya getiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yemeğe katılan davetlilerle tek tek ilgilendi. Basın hariç tüm kurumların davet edildiği gecede öyle bir olay yaşandı ki sanırız son haftanın en önemli olayı bu olacak.

İftar sofrasında eski Belediye Başkanı Arif Dağlar, Konya Ereğli’ye tayin olan eski Kaymakam Hasan Bağcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Atasoy, Müftü Ümit Çimen, Sağlık Grup Başkanı ve Başkan Altınok Öz ve eşi Feray Öz aynı masada oturdular.

İFTAR SONRASI SİGARA İSTEĞİ SIKINTI OLDU!

Edinilen bilgiye göre, iftar sonrası sigara içmek isteyen Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Atasoy, Belediye Başkanı Altınok Öz’ün eşi Feray Öz ile birlikte sigarasını yaktı ve içti. Bu duruma o masada misafir olan tüm konuklar gibi başkan Öz de sessiz kaldı.

Başsavcı “işlem yapılsın” dedi

Sigaraların yakılmasından kısa bir süre sonra yemekten ayrılan Kartal Cumhuriyet Başsavcısı Yusuf Ulu, Pazartesi günü belediyeyi arayarak Atasoy ve Öz hakkında “Sigara yasağına muhalefetten” işlem yapılıp yapılmadığını sordu ve “eğer yapılmadı ise yapılsın” diyerek telefonu kapattı.

Öz ve Atasoy’a ceza yazıldı

Bunun üzerine Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Atasoy, Belediye Başkanı Altınok Öz’ün eşi Feray Öz’e “kapalı mekanda sigara yasağını ihlal” çerçevesinde kanun emri olan 62 TL ceza makbuzlarını yazdı ve işleme koydu.

Şimdi gözler Kartal Belediye’sinde… Cezalar tahsil edilecek mi? Edilemeyecek mi?

Haber: Vural Dağtekin

📆 18 Ağustos 2010 Çarşamba 13:55   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR