MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Gençlik, Toplum » Kartal’da Ramazan Bereketi..!
Kartal’da Ramazan Bereketi..!


Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok Öz’ün , mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Kartal konser alanında kurdurduğu “Ramazan Köyü” bir yerde küçük esnafın adeta yeni ekmek teknesi oldu.

Mini dükkânlarında tezgâh açan, bin bir çeşit mallarını Bir ay boyunca pazarlama imkânı bulan küçük esnaf ve sanatkâr yaşamlarından memnun. Gözlemeci, dondurmacı, köfteci, helvacı, süt mısırcı, nargileci, kahveci, çaycı, balık –ekmekçi, macuncu, kremci, kitapçı, konfeksiyoncu,elbiseci,ayakkabıcı,  Yörük çadırı ve bir kaz kafeteryanın bulunduğu Ramazan köyünün yanı sıra Lunapark ile geçen yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan Bereketi yaşanıyor.

Halk büyük ilgi gösteriyor

Sahura kadar açık tutulan stantlarda tezgâhlanan her çeşit mala Kartal halkının çok büyük ilgi gösterdiği gözlemleniyor. Özellikle genç erkeklerin ve genç kızların buluştukları,görüştükleri ve dertleştikleri mekana dönüşen ünlü Yörük çadırında oturanların sayısı iftar sonrası daha da Kalabalıklaşıyor. “Kartal’ı seviyorum” söylemini yeni bir slogan haline dönüştüren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz, “ Ramazan ayı dayanışma, yardımlaşma ve bereket ayıdır. Bu ay içersinde  gerçekleştirilen yardımlar, amacına ulaşır. İmkânı olan, imkânı olmayana yardımcı olmalıdır. Bizim fıtratımıza da bu yakışır”şeklinde konuşarak  Ramazan ayı ile ilgili duygularını kısa da olsa dile getiriyor. Ramazan köyünün özellikle iftar dan sonra iğne atsan yere düşmez oluşumunu da Ramazanın bereketi’’ olarak yorumluyor.

Fethi SATICI

Etiketler: , , , ,
📆 26 Ağustos 2010 Perşembe 09:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR