SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

1.20 faizli DEVLET DESTEKLİ kredi! Çok mühim tarihler açıklandı

Yayınlanma:
ABONE OL

Devlet destekli 1.20 faizli konut kredisi için hazırlıklar hız kesmeden devam ederken son dakika açıklaması geldi. Çok mühim detaylar ortaya çıktı. Başvuru yapacaklar Hemen baksın.

Devlet destekli konut kredisi, bir süredir ev sahibi olma hayali Kuran vatandaşlar tarafından bekleniyor. Gözler hükümetten yapılacak açıklamaya çevrildi. Önümüzdeki aylarda duyurusunun yapılması beklenen Kredi ile ilgili yavaş yavaş detaylarda ortaya çıkıyor. Vatandaşlar düşük faiz oranı ile verilecek konut kredisinden memnuniyet duyarken bazı talepleri de var.

Türkiye’de bankaların konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranları Merkez Bankası’nın aldığı faiz kararlarının ardından ciddi bir şekilde artmıştı. O sebeple ev sahibi olma hayali kuranlar artık bankalardan kredi kullanamıyor. Çünkü 1 milyon TL’lik bir konut kredisinin bile geri ödemesi 5 milyon TL’yi bulmuş durumda. O nedenle de milyonlarca vatandaş devlet destekli konut kredisi kampanyasını bekliyor. Geçtiğimiz aylarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından duyurulan 1.20 faizli devlet destekli konut kredisinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Peki 1.20 faizli konut kredisi ne zaman başlayacak?

1.20 FAİZ ORANI İLE KONUT KREDİSİ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

Ev sahibi olmak günümüzde Hayal haline gelirken devlet destekli konut kredileri vatandaşın imdadına yetişiyor. Bankalarda kredi faiz oranının yükselme sebebiyle Kredi de kullanamayanlar geçtiğimiz aylarda açıklanan 1.20 faizli konut kredisi desteğini bekliyor. Yetkililer vatandaşın konut kredisini çözebilmek amacıyla tam gaz çalışmaya devam ediyor.

1.20 faizli devlet destekli konut kredisi ile ilgili henüz net bir tarih verilmedi ancak hazırlıkların devam ettiği biliniyor. Kulislerde dolaşan bilgilere göre ise devlet destekli konut kredisi, 2024 yılının sonlarına doğru açıklanacak. Ancak vatandaşlar bir an önce Kredi paketinin duyurulmasını istiyor ve bu yönde hükümete talepte bulunuyor.

KİMLER 1.20 FAİZLİ KONUT KREDİSİ ALABİLECEK?

Çevre ve şehircilik bakanı Geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada 1.20 faizli konut kredisi ile ilgili önemli Bir açıklamada bulunmuştu. Bu kampanya sadece ilk evini alacak vatandaşlar için geçerli olacak. İlk etapta deprem bölgesine öncelik verilecek ardından Türkiye’nin 81 iline yayılacak. Konut kredisi paketi ile ilgili diğer detaylar ise henüz açıklanmadı.

DEVLETTEN RESMİNİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR

İlgili bakanlıklar uzun zamandan beri 1.20 faizli konut kredisi hazırlıklarına devam ediyor. Kamu bankalarının bu Kredi paketinde finansman sağlayacağı tahmin ediliyor. İlk evini alacak vatandaşlara yönelik olarak sunulacak olan kredi paketi ile ilgili devletten Resmi açıklama bekleniyor. Beklenen açıklamanın da yıl ortalarında geleceği ve başvuruların başlayacağı tahmin ediliyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
24 Temmuz 2024
Asgari ücretliye büyük jest geldi! Ara zam son dakika

Son dakika… Asgari ücrete ara zam müjdesi verildi. 5000 TL ilave zam gündemde. İşte merakla beklenen asgari ücret zammı tarihi… Asgari ücretli milyonlarca çalışan için son dakika haberi geldi. Uzun süreden beri tartışmaları devam eden asgari ücrete ara zam var mı yok mu konusu açıklığa kavuştu. Beklenen zam haberi verildi. 17.002 TL olan asgari ücretin […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Migros’ta 1 alana 1 bedava kampanyası! 24 Temmuz’da bitiyor acele edin

Migros Market yeni bir alana bir bedava kampanyası ile dikkat çekiyor. Acele eden yakalar çünkü 24 Temmuz’da kampanya bitiyor. Son zamanlarda gıda fiyatlarında yaşanan fahiş yükseliş vatandaşa isyan etme noktasına getirmişti. Ancak Migros Market kampanyaları ile ekonomik ve kaliteli alışveriş fırsatları sunmaya devam ediyor. Migros’ta bu hafta yeni bir alana bir bedava kampanyası başladı. Ucuz […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Beklenmedik sürpriz! En düşük emekli maaşı 19 bin 422 TL’ye yükseliyor

Milyonlarca emekli ve memur için beklenmedik sürpriz geldi. En düşük emekli maaşı 19.422 TL’ye yükseliyor. Milyonlarca memur ve emekli vatandaş Temmuz ayında zamlı maaşlarını alıyor. Temmuz 2024 itibariyle SSK ve bağ-kur emekli maaşlarına %24.73, memur ve memur emeklisi maaşlarını ise %19.31 oranında zam gelmişti. En düşük emekli maaşı ise Geçtiğimiz günlerde alınan kararla 12.500 TL’ye […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]