SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye EK İKRAMİYE 12.000 TL oldu! TBMM’den karar çıktı

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekliye EK İKRAMİYE sürprizi bayram öncesi duyuruldu. TBMM’den karar çıktı, emeklilere 12.000 TL’lik ek ikramiye ödemesi geliyor.

Emekliye müjde TBMM’den geldi. Bayram öncesi yeni karar verildi, emekli ikramiyesi 12.000 TL’ye yükseldi. SSK ve Bağ-kur emeklisi için alınan karar doğrultusunda mayıs ayinin son günlerinde ve haziran ayinin ilk haftasında emekli maaşı alanlara ek ikramiye ödemesi yapılacak. 12.000 TL’lik ikramiye ödemesi kamu bankaları tarafından sağlanacak. Detaylı bilgide bankaların resmi internet siteleri üzerinden duyuruldu. Tüm emekliler ayrım olmadan başvuru yaparak ek ikramiye almaya hak kazanacak. Emekliye yönelik yeni kararın onaylanmasıyla birlikte başvuru işlemleri de başladı. 29. 30 3 1 Mayıs’ta başvurunuzu yaparak ödeme alma hakkına sahip olabilirsiniz.

16 MİLYON EMEKLİ İÇİN SÜRPRİZ İLAVE İKRAMİYE

Türkiye’de milyonlarca kişi emekli maaşı alıyor. Fakat ekonomik koşullar, emekliler ne yazık ki Türkiye’nin en geçim sıkıntısı yaşayan sosyal grubu haline getirdi. Emekliler ay sonunu getirmekte zorlanırken Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraber maddi ihtiyaçları daha da arttı. Bayram öncesi emekliye devlet tarafından 3000 TL bayram ikramiyesi verilecek. Ancak buna ek olarak TBMM’den de ilave ikramiye kararı çıktı.

12.000 TL EK ÖDEME YAPILACAK

Tüm emekliler istisnasız ilave ek ikramiye ödemesinden yararlanabilecek. Yeni ikramiye miktarı ise 12.000 TL olarak belirlendi. Emekliye verilecek bu ikramiye ödemesi ziraat Bankası vakıfbank ve Halkbank tarafından sağlanıyor. Üç kamu bankası bayram öncesi maaş promosyonlarında önemli bir güncellemeye giderek emeklilere ödeyecekleri miktarı arttırdı. Kamu bankaları artık üç yıllık taahhüt karşılığında emekli müşterilerine tam 12.000 TL veriyor.

BAYRAM KREDİSİ DE KAMU BANKALARINDA

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekli maaş promosyonu bayramdan önce ödeyecek. Ancak devlet bankalarının kendini tercih eden müşterilerine yeni bir sürprizi daha var. Üç devlet Bankası tarafından emeklilere yönelik yepyeni bir bayram kredisi fırsatı duyuruldu. Düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bayram öncesi 50.000 TL limitli kredi almak için kamu bankalarına başvurularını yapabilir. 36 ay vadeli olarak verilen ihtiyaç kredisi aynı zamanda Emekliler için üç ay ödeme erteleme ve birlikte sunuluyor. Sadece emeklilere yönelik bu kampanyanın süresi 31 Mayıs’ta dolacak. Yani başvuru için sadece üç günlük bir süre var. Bu süreyi değerlendiren emekliler başvuru işlemlerini yaparak düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanma fırsatına sahip olabilir.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Diğer yandan devlet tarafından emeklilere sağlanacak olan bayram ikramiyesi ödemesi için tarihlerde araştırılan konular arasında bulunuyor. Emekli bayram ikramiyesi ödeme takvimine ilişkin bakanlıktan net bir açıklama yapılmadı. Fakat geçmiş bayramlarda bayram ikramiyesi ödemeleri bayramdan bir hafta önce emeklinin IBAN numarasına aktarılmıştı. O nedenle kurban bayramı öncesinde de en geç 12 Haziran’a kadar ödemelerin tamamlanacağı tahmin ediliyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Çalışan çalışmayan fark etmez! PTT’den tüm annelere 3700 TL nakit destek var

PTT’den çalışan çalışmayan tüm annelere nakit destek ödemesi başlıyor. Annelere 3.700 TL’lik nakit destek ödemesinin şartları belli oldu. PTT’den anneleri sevindirecek Haber geldi. Annelere nakit destek ödemesi yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında çalışan çalışmayan tüm anneler başvuru yapmaları durumunda 3.700 TL’lik destek ödemesi alabilecek. Annelere verilecek yeni […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
4A, 4B ve 4C emekli maaşları tekrar artacak! Emekliye YENİ REFAH PAYI ZAMMI onaylandı

Emekliye müjde geldi. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları yeniden artacak. Refah payı zammı için tarih açıklandı. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları için tekrar zam kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde yapılan yüzde 24.73 zam sonrası en düşük emekli maaşı da 12.500 TL’ye yükselmişti. SGK uzmanı Özgür Erdursun, emeklinin yüzünü güldürecek yeni zam haberini de verdi. […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Yüzde 40 İndirim! Migros çıldırdı: Ayçiçek yağı, un, zeytinyağı, nohut, salça hepsi dip fiyata

Ayçiçek yağı indirimi başladı. 1 2 3 4 5 litre ayçiçek yağı fiyatları yüzde 40 düştü. Damping gibi indirim Sadece 5 gün sürecek. Migros’ta yeni indirim kampanyası başladı. Başta temel Gıda ürünleri olmak üzere birçok farklı ürün grubunda dev indirim uygulayan Migros, ayçiçek yağı, un, pirinç, nohut gibi ürünleri indirimli olarak raflara taşıyor. Migros’ta dev […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
TBMM’den Geçti: 45 Yaş Emeklilik Piyangosu Çıktı

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için 45 yaş emeklilik piyangosu resmen çıktı. 10 yıllık hizmet süresini dolduranlar 45 yaşında emekli olabiliyor. Erken emeklilik, çalışanlar için beklenen en önemli fırsatlar arasında yer alıyor. TBMM’de yapılan yeni düzenlemeler sayesinde Milyonlarca kişi için emeklilik kapısı ardına kadar açılıyor. Sigorta giriş tarihine göre erken emeklilik fırsatları belli oldu. 45 […]