SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

MGM’den çifte uyarı! Hem yağış hem de kavurucu sıcak geliyor

Yayınlanma:
ABONE OL

Meteoroloji’den şaşırtan uyarı geldi. Yurt geneline hem yağış, hem de kavurucu sıcak geliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde sağanak yağış ve hafta sonu kavurucu sıcaklar için uyarıda bulundu. Hava sıcaklıkları batı ve iç kesimlerde mevsim normallerinde, doğu kesimlerde ise normallerin üzerinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde hava durumu tahminlerini paylaştı. Ülke genelinde sağanak yağış beklenirken, hafta sonu kavurucu sıcakların etkili olacağı belirtildi. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesi beklenirken, doğu kesimlerde sıcaklıkların normallerin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

29 MAYIS BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Marmara

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trakya Kesimi’nde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege

Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Akdeniz

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Toroslar Mevkii’nde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir dışında bölge genelinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Kastamonu çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz, Rize ve Artvin çevreleri ile Giresun ve Trabzon’un iç kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan ve Hakkari çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin güneydoğusunda rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor (40-60 km/saat).

Güneydoğu Anadolu

Parçalı ve az bulutlu geçecek.

HAFTA SONU SICAKLIK TAHMİNLERİ

Hafta sonu itibarıyla hava sıcaklıklarının batı ve iç kesimlerde mevsim normallerinde, doğu kesimlerde ise normallerin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Özellikle doğu bölgelerde sıcaklıkların yüksek olması bekleniyor, bu nedenle dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

UYARILAR VE ÖNLEMLER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli rüzgarların etkili olacağını ve bu nedenle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Belediye
12 Temmuz 2024
Maltepe sahilinde park halindeki karavanlar kaldırıldı

Maltepe sahilinde kamuya açık alanlarda uzun süredir park halinde bulunan karavanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi zabıta ekiplerince kaldırıldı. İBB, bir süre önce sahil şeridindeki kamuya açık alanlarda uzun süreli park halinde olan karavanların çekilmesi için ihbarda bulundu. Yazılı ihtarın ardından Maltepe Belediyesi de sahil şeridindeki ceplerde park halindeki araçlara tebligat astı. Uyarılara rağmen kaldırılmayan […]

Genel
12 Temmuz 2024
Kudreti ve Şifası Adından Geliyor! Türkiye’de Pek Bilinmiyor Ama Her Zerresi Şifa Dolu

Türkiye’de pek yaygın olmasa da kudret narı tam bir Şifa deposu. Bu tropikal meyve salatalığa benziyor ancak her zerresi fayda sağlıyor. Kudret narı, bilimsel adıyla Momordica charantia, son yıllarda popülerliği hızla artan bir bitki. Tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişen bu bitki, özellikle sağlık üzerindeki olumlu etkileri ile dikkat çekmektedir. Geleneksel tıpta uzun yıllardır kullanılan kudret […]

Genel
12 Temmuz 2024
Adnan Oktar Suç Örgütünün 5 Milyar TL’ye Yakın Mal Varlığı Hazineye Geçti

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Karar sonrası örgüte ait 5 milyar TL’yi bulan mal varlığı hazineye geçti. Örgüt liderliğini Adnan Oktar’ın yaptığı, Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Adnan Oktar’ın binlerce yıllık hapis cezası onandı. Bugün de Adnan Oktar örgütü ile ilgili yeni bir […]

Genel
12 Temmuz 2024
Neslim ve İnanç Güngen Çifti Adliyeye Sevk Edildi

Güzellik Merkezi sahibi ve sosyal medya fenomeni Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen adliyeye sevk edildi. Kuyu 8 operasyonları kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan sosyal medya fenomeni ve Güzellik Merkezi sahibi Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngör beraberlerindeki 45 şüpheli ile beraber adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan isimler arasında bir MASAK müfettişi olduğu da ortaya […]