SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

7002 TL İLAVE ZAM! En Düşük Emekli Maaşına Asgari Ücret Ayarı

Yayınlanma:
ABONE OL

En düşük emekli maaşına ilave zam geliyor. Maaşlar asgari ücrete ayarlanacak. 7002 TL ek zam son dakika gelişmesi…

Emekli maaşı alan milyonlara müjde var. Gece saatlerinde duyurulan kararla en düşük emekli maaşına ek zam rakamı verildi. 10 milyona yakın emekli vatandaşın faydalandığı 10.000 TL olan en düşük emekli maaşı 7002 TL ilave zamla 17.002 TL’ye yükseliyor. Yani en düşük emekli maaşına asgari ücret ayarı geliyor. Milyonlarca emekli için son sözü TBMM söyleyecek. Rekor zam söylentisi bile emekliye heyecanlandırmaya yetti. Peki en düşük emekli maaşına ilave zam ne zaman gelecek gelecek? En düşük emekli maaşı asgari ücret ayarına gelecek mi?

Temmuz 2024 emekli maaşı zammı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. SSK ve Bağ-kur emeklisi enflasyon verilerini takip ederken bir yandan da TBMM’de önemli gelişmeler yaşanıyor. En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çekilmesi için yeni teklif verildi. CHP’den verilen teklifi meclis değerlendirecek. En düşük emekli maaşı zammı için meclisten onay çıkarsa tam 7002 TL’lik zam gelecek. CHP grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır yeni kanun teklifi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Peki en düşük emekli maaşına zam gelecek mi? Yeni en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE ÇEKİLİYOR

Temmuz 2024 maaş zammı haberleri merakla takip ediliyor. SSK ve Bağ-kur emeklisi milyonlarca vatandaş Türkiye istatistik kurumu tarafından açıklanacak enflasyon verilerini araştırıyor. Bir yandan enflasyon araştırması yapılırken bir yandan da TBMM’ye CHP tarafından yeni bir kanun teklifi sunuldu. Kanun teklifini CHP grup başkanvekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır beraberindeki heyetle birlikte teslim etti.

CHP’nin sunduğu yeni kanun teklifinde emekli maaşlarının asgari ücret seviyesine çekilmesi yer alıyor. Yani temmuz ayında emekli maaşlarına 7002 TL ilave zam istendi. Bu durumda en düşük emekli maaşı 17.002 TL seviyesine çıkacak.

ASGARİ ÜCRETE ÜÇ AYDA BİR ZAM TEKLİFİ

CHP’li heyet aynı zamanda TBMM’ye sundukları kanun teklifinde asgari ücret için de zam istedi. CHP’nin teklifi içerisinde asgari ücretin üç ayda bir ve bu aylara ait tüketici fiyat endeksindeki değişim oranında arttırılmasını talep etti.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE ÇEKİLECEK Mİ?

Bu gelişme milyonlarca emekli de büyük bir heyecan yarattı. Şimdi gözler TBMM’ye çevrildi. Meclis’te sunulan kanun teklifi milletvekilleri tarafından oynanacak. Eğer milletvekilleri olumlu yanıt verirse en düşük emekli maaşı temmuz ayından itibaren asgari ücret seviyesinde yani 17.002 TL olarak ödenecek. TBMM’den olumlu karar çıkması durumunda teklif Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan’a gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan Erdoğan’ın imzalamasının ardından da resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girecek.

NOT: En düşük emekli maaşı için kanun teklifi henüz TBMM aşamasında. Yani temmuz ayında en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
14 Temmuz 2024
Emeklilere ‘Gemiş Olsun’! SGK Uzmanı Acı Tabloyu Açıkladı

Emeklilere kötü haber geldi. SGK Uzmanı acı tabloyu açıkladı. Emekli maaşlarında kritik detay ortaya çıktı. En düşük emekli maaşı zammı için geri sayım sürüyor. Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni zamlı emekli maaşlarını açıklaması bekleniyor. Ancak SGK Uzmanı Dilek Ete, emeklilerin dünyasını başına yıkacak açıklamayı yaptı. En düşük emekli maaşında acı tabloyu açıklayan Ete, ‘Gemiş Olsun’ diyerek […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Devlet Destekli 350 bin TL Veriliyor! 12 Ay Tek Kuruş Geri Ödeme Yok

12 ay geri ödemesiz devlet destekli kredi müjdesi geldi. Tam 350.000 TL verilecek. İşte şartlar… Acil paraya ihtiyacı olanlar, bankaların yüksek kredi faiz oranları yerine devlet destekli kredileri tercih ediyor. Özellikle yeni iş kuracak ya da işini büyütecek olanlar için yeni fırsat KOSGEB ve Halkbank işbirliği ile geldi. Yeni girişimciler için yepyeni bir devlet destekli […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Mehmet Şimşek ONAYLANDI! En Düşük Emekli Maaşı 12.000 TL

SSK ve bağ-kur emeklisi en düşük emekli maaşı zammı son dakika gelişmesi. 12.000 TL için onay çıktı. Mehmet Şimşek kesin kararı verdi. Son dakika haberi… 1.8 milyon emekli için en düşük emekli maaşı zam hesaplaması sürüyor. Temmuz ayında yapılan %24.73 zam ile emekli maaşları artmış da ancak milyonlarca emekli 0 zam tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
SSK – Bağkur – Emekli Sandığı Emeklisine 19.45’te MÜTHİŞ Haber! Zamlı Emekli Maaşı Ödeme Günleri İlan Edildi

Milyonlarca emekliye 19.45’te MÜTHİŞ Haber duyuruldu. Zamlı emekli maaşı ödeme günleri belli oldu. İşte tahsis numarasına göre ödeme takvimi… Temmuz ayında emekli maaş zammı yüzde 24,73 oldu. Hala en düşük emekli maaşı zammı tartışmaları devam etse de artık emekli maaşı ödeme tarihleri yaklaştı. SSK – Bağkur – Emekli Sandığı emeklileri zamlı maaşlarını alacakları günleri iple […]