SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

81 il için uyarı! Trakya’dan girecek tüm yurdu vuracak

Yayınlanma:
ABONE OL

Meteoroloji, 29 Mayıs 2024 tarihi için Türkiye’nin büyük bir kısmını etkisi altına alacak seviye 1 fırtına uyarısı yaptı. Marmara, Ege ve Akdeniz bölgeleri için dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Türkiye’de mevsimsel dengesizlikler yaşanırken, Nisan ayındaki sıcak hava dalgasının ardından Mayıs ayında değişken hava koşulları etkisini göstermeye başladı. Meteoroloji, Trakya’dan başlayarak Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerini etkileyecek olan seviye 1 fırtına için uyarıda bulundu. İşte fırtınanın detayları ve alınması gereken önlemler…

SEVİYE 1 FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 29 Mayıs 2024 tarihi için Türkiye’nin büyük bir kısmını etkileyecek olan seviye 1 fırtına uyarısı yaptı. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalarda, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yerel gök gürültülü fırtınaların beklendiği belirtildi. Kuzeydoğu Yunanistan, Bulgaristan ve Trakya’dan giriş yapacak olan fırtına, küçük taneli dolu ve yıldırım riskini de beraberinde getiriyor.

ETKİLENECEK BÖLGELER

Marmara Bölgesi: Trakya’dan başlayarak tüm Marmara Bölgesi’nde yerel gök gürültülü fırtınaların etkili olması bekleniyor.

Ege Bölgesi: İç Ege’nin doğusundan başlayarak batıya doğru ilerleyecek olan fırtına, bölgede küçük taneli dolu yağışlarına ve yıldırım riskine neden olacak.

Akdeniz Bölgesi: Orta Akdeniz ve İç Anadolu’nun güneyine doğru yerel gök gürültülü fırtınaların etkili olması bekleniyor.

ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER

Meteoroloji, vatandaşları fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. İşte alınması gereken bazı önlemler:

Kapı ve Pencereleri Kapatın: Fırtınanın şiddetli rüzgarlarına karşı kapı ve pencerelerin iyice kapatılması gerekiyor.

Açık Alanlardan Uzak Durun: Fırtına sırasında açık alanlardan, ağaç altlarından ve yüksek yerlerden uzak durmak önemli.

Araçları Güvenli Yerlere Park Edin: Araçların dolu yağışına karşı korunması için kapalı veya güvenli yerlere park edilmesi tavsiye ediliyor.

Elektrik Hatlarından Uzak Durun: Fırtına sırasında elektrik hatlarından uzak durmak, yıldırım riskine karşı korunmayı sağlar.

29 Mayıs 2024 tarihinde Türkiye’nin büyük bir kısmını etkilemesi beklenen seviye 1 fırtına için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden uyarılar geldi. Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkili olacak fırtına, küçük taneli dolu yağışları ve yıldırım riski taşıyor. Vatandaşların, Meteoroloji’nin uyarılarını dikkate alarak gerekli önlemleri almaları önem taşıyor. Hava durumu ile ilgili güncel bilgiler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamaları takip edilmelidir.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Genel
24 Temmuz 2024
Yağmur geliyor! Sıcaklıkların düşeceği tarih belli oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 24 Temmuz hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Özellikle o bölgelerde yaşayanlara serinleten haber verildi. Sıcaklıklar düşecek, sağanak yağış geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 Temmuz 2024 Çarşamba yeni hava durumu tahminlerini yayınladı. Meteorolojiden ilerlenen bilgilere göre hava sıcaklıkları doğu ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece arasında azalıyor. Yine Doğu Akdeniz ve Doğu […]

Genel
24 Temmuz 2024
Akaryakıta dev indirim tarihi belli oldu

Akaryakıt fiyatlarına zam ya da indirim var mı? Son dakika haberi az önce geldi. Akaryakıta dev indirim tarihi belli oldu. Araç sahipleri Temmuz ayının son günlerinde akaryakıt fiyatlarına zam ya da indirim olacak mı sorusuna yanıt arıyor. Son olarak ÖTV zammı ile artan akaryakıt fiyatlarında yeni gelişmeler var. Peki akaryakıtta indirim var mı? 2024 Temmuz […]

Genel
23 Temmuz 2024
27 Temmuz’a dikkat! Türkiye’nin 81 ili için uyarı geldi

Tüm Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde yeni bir hava sistemi etkisini gösterecek. Bu sistem 27 Temmuz’a kadar sürecek. Günlerdir yüksek sıcaklıklar nedeniyle adeta yanıp kavrulan Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde başlayacak olan yeni hava sisteminin etkileri 27 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Vatandaşlar […]

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]