SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Eğitim

Okullar 1 hafta erken kapanacak! MEB’den sürpriz tatil müjdesi

Yayınlanma:
ABONE OL

MEB’den son dakika okullarda 1 haftalık tatil sürprizi geldi. Mini tatil 5.6.7.8.9.10.11.12.sınıflar için geçerli.

Milli Eğitim Bakanlığı okulların kapanmasına kısa süre kala öğrencilere bir haftalık tatil sürprizi yaptı. Yaz tatili öncesi önemli bir adım atan milli eğitim bakanlığı, etkinlikler haftası düzenleyecek. Böylece öğrenciler bir hafta boyunca dinlenme ve eğlenme fırsatına sahip olacak. Peki okullarda yaz tatili ne zaman başlıyor? Okullarda etkinlik haftası ne zaman?

MEB’den öğrencilere sürpriz haber geldi. Yaz tatiline kısa bir süre kala öğrenciler son bir haftayı tatil yaparak geçirecek. Milli eğitim bakanlığı tarafından hazırlanan yeni takvime göre son hafta okullarda etkinlikler haftası olarak gerçekleşecek. 10- 14 Haziran haftasında düzenlenecek olan etkinlikler haftasında öğrenciler ders yapmayacak dinlenme ve eğlenme fırsatı bulacak.

ÖĞRENCİLERE BİR HAFTALIK MİNİ TATİL

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni prosedür doğrultusunda okulların kapanmasına bir hafta kala öğrenciler için etkinlikler haftası yapılacak. Öğrenciler okullarda bir hafta boyunca ders yapmayacak keyifli etkinliklerle vakit geçirecek. Hem öğrencilerin yıl boyunca öğrendiklerini pekiştirilmesi hem de sosyal etkileşimin artırılması amacıyla bakanlığın böyle bir karar aldığı öğrenildi.

2024 YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği yaz tatili tarihi de belli oldu. Öğrenciler 14 Haziran Cuma günü karnelerini alacak ve resmi olarak yaz tatiline başlamış olacak.

Yıl boyunca yoğun bir ders programı içinde bulunan öğrenciler yaz tatilinde de hem fiziksel hem de zihinsel bir dinlenme sürecine girecek.

2024 2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre okullarda 2024 2025 eğitim öğretim yılı başlama tarihi de belli oldu. 2 Eylül Pazartesi günü itibari ile öğretmenler için mesleki çalışmalar başlayacak. Aynı tarihte okul öncesi eğitim ve ilkokul birinci sınıflar için okul başlamış olacak. İki 6 Eylül tarihleri arasında uyum haftaları yapılacak.

Okullarda birinci dönem dokuz 52.024 pazartesi günü başlarken 17 Ocak 2025 Cuma günü sona erecek. Yeni eğitim öğretim döneminde ilk ara tatil 11 15 Kasım 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek. Yarıyıl tatili 20 Ocak 2025 Pazartesi günü başlayacak ve 31 Ocak Cuma günü bitecek. Okullarda ikinci dönem 3 Şubat 2005 Pazartesi günü başlarken 20 Haziran 2025 günü tamamlanacak. Yine yeni eğitim öğretim yılında ikinci ara tatil 31 Mart 2025 Pazartesi günü başlayarak 4 Nisan 2025 cuma günü bitecek.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Eğitim
17 Temmuz 2024
Yurt Ücretlerine Büyük Zam: Fiyatlar Yüzde 300 Arttı

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından yurt ücretlerine yapılan büyük zam öğrencileri zorlayacak. KYK ve özel yurt ücretlerindeki artışlar dikkat çekiyor. YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler tercih maratonunu tamamlayacak ve yurt ücretlerini araştırmaya başlayacaklar. Ancak, yurt ücretlerine şimdiden büyük zam geldi. KYK ve özel yurt ücretlerindeki artışlar, özellikle şehir dışında eğitim alacak öğrencileri endişelendiriyor. Bu yıl yurt […]

Eğitim
17 Temmuz 2024
Yüzde 400 ZAM Açıklandı! Yarından İtibaren Geliyor

Öğrenci ve velilere kötü haber var. Tam yüzde 400 zam açıklandı. Yarından itibaren geçerli olacak. Son dönemlerde sık sık gündeme gelen özel okul zammı ve servis ücreti zammı sonrası yeni bir haber daha velilerin canını sıkacak. Okullarda geçtiğimiz yıl 6 ile 10.000 TL arasında değişen kitap ücretleri Bu yıl neredeyse 5 katına çıkacak. Özel okullar […]

Eğitim
16 Temmuz 2024
Son Dakika! 2024 YKS Tercih İşlemleri Tarihi Açıklandı

Üniversite adaylarının heyecanla beklediği YKS 2024 sınav sonuçları belli olmuştu. ÖSYM bir son dakika açıklaması yaparak 2024 YKS tercih tarihlerini de duyurdu. ÖSYM başkanı Ersoy bir son dakika açıklaması yaparak üniversite adaylarının heyecanla beklediği 2024 YKS tercihlerini duyurdu. 2024 YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK? ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre 2024 YKS tercih işlemleri 25 Temmuz 2 […]

Eğitim
16 Temmuz 2024
Son Dakika! YKS 2024 Sonuçları Açıklandı

Son dakika… ÖSYM tarafından 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleşen YKS 2024 sınav sonuçları açıklandı. İşte 2024 YKS sonuç sorgulama ekranı… Son dakika haberine göre 2024 YKS sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM başkanı Bayram Ali Ersoy, yaptığı açıklamada ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden, 2024-YKS sonuçlarının erişime açıldığını duyurdu. 2024 YKS SONUÇ SORGULAMA EKRANA ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre adaylara herhangi […]